Losowanie grup siatkarskich MŚ. Polska poznała rywali

Siatkówka
Losowanie grup siatkarskich MŚ. Polska poznała rywali
fot. Cyfrasport

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) przeprowadziła w poniedziałek trzy ceremonie losowania do tegorocznych młodzieżowych mistrzostw świata w trzech kategoriach wiekowych: U–20 (juniorki), U–19 (juniorzy młodsi) oraz U–18 (juniorki młodsze). We wszystkich turniejach wezmą udział reprezentacje Polski.

Mistrzostwa świata 2021 siatkarek U–18 zostaną rozegrane w Durango (Meksyk) w dniach 20–29 września. Weźmie w nich udział 20 zespołów, podzielonych w wyniku losowania na cztery grupy. Dwa lata wcześniej zawody odbyły się w Egipcie, a tryumfatorkami były siatkarki Stanów Zjednoczonych, które wyprzedziły Włoszki i Brazylijki.

 

Utrudnienia związane z pandemią Covid-19 nie tylko zmieniły kalendarz kwalifikacji do finałowego turnieju, ale również uniemożliwiły udział jednej z drużyn. Z ostatniego koszyka rozlosowane zostało jedno puste miejsce ("drużyna 1"), a reprezentację, która je wypełni poznamy w późniejszym terminie.

Podział na grupy MŚ siatkarek U–18:

grupa A: Meksyk, Kamerun, Serbia, Kanada, Polska
grupa B: Włochy, Turcja, Peru, Egipt, Dominikana
grupa C: USA, Rumunia, Nigeria, Tajlandia, Portoryko
grupa D: Brazylia, Rosja, Bułgaria, Argentyna, "drużyna 1"

 

Mistrzostwa świata 2021 siatkarzy U–19 są zaplanowane między 24 sierpnia a 2 września w Teheranie (Iran). Tytułu bronić będą Włochy, które w 2019 roku w Tunezji znalazły się na podium przed Rosją (srebro) i Argentyną (brąz).

 

Tu również reprezentacja Polski trafiła do jednej grupy z gospodarzami turnieju. Podobnie jak w przypadku MŚ U–18 pełen skład drużynowy mistrzostw będzie znany w późniejszym terminie – trzy wolne miejsca czekają jeszcze na potwierdzenie i ogłoszenie uczestników.

Podział na grupy MŚ siatkarzy U–19:

grupa A: Iran, Nigeria, Polska, Gwatemala, "drużyna 3"
grupa B: Włochy, Czechy, Brazylia, Kolumbia, "drużyna 2"
grupa C: Rosja, Bułgaria, Kamerun, Belgia, Tajlandia
grupa D: Argentyna, Egipt, Niemcy, Kuba, "drużyna 1"

 

Mistrzostwa świata 2021 siatkarek U–20 po raz pierwszy będą organizowane jednocześnie przez dwa kraje: Belgię i Holandię. Zostały zaplanowane na 9–18 lipca. Udział weźmie w nich 16 drużyn. Dwa lata temu organizatorem turnieju był Meksyk, a zwyciężyły Japonki, wyprzedzając reprezentacje Włoch i Rosji. Grupy A i C MŚ 2021 rozegrają swoje spotkania w Rotterdamie, a grupy B i D w Kortrijk.

Podział na grupy MŚ siatkarek U–20:

grupa A: Holandia, Brazylia, Dominikana, Rwanda
grupa B: Belgia, Serbia, Argentyna, Kuba
grupa C: Turcja, Polska, USA, Tajlandia
grupa D: Włochy, Rosja, Białoruś, Egipt.

RM, Polsat Sport, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie