Michał Cieślak powalczy o mistrzostwo świata?

Sporty walki
Michał Cieślak powalczy o mistrzostwo świata?
fot. Polsat Sport

Bardzo możliwe, że czołowy polski pięściarz kategorii cruiser, Michał Cieślak (21-1, 15 KO) stanie przed kolejną szansą na zostanie mistrzem świata. Jak donosi portal bokser.org zawodnik z Radomia został wyznaczony do walki o pas organizacji IBF.

Michał Cieślak w maju podczas gali Polsat Boxing Night pokonał Jurija Kaszińskiego przez nokaut w pierwszej rundzie. Wcześniej w grudniu, również przed czasem wygrał z Taylorem Mabiką. W styczniu 2020 roku radomianin stanął przed szansą walki o mistrzostwo świata WBC w kategorii cruiser. Przegrał jednak na punkty w Kinszasie z Ilungą Makabu.

 

Zobacz także: Aleksander Powietkin zakończył sportową karierę

 

Pojedynek z Kaszińskim miał być eliminatorem do walki o pas IBF. Mistrzem tej organizacji jest Mairis Briedis, któremu wyznaczono datę obrony pasa na 10 lipca. Nie jest jeszcze jasne, czy Łotysz będzie chciał go bronić, gdyż dużo mówiło się o jego ewentualnym przejściu do kategorii ciężkiej.

 

 

W poniedziałek promotorzy Cieślaka mieli zacząć negocjacje w sprawie walki o pas IBF. Briedis znany jest polskim kibicom, ponieważ przed dwoma laty pokonał w kontrowersyjnych okolicznościach Krzysztofa Głowackiego.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie