PlusLiga: Niemiec w szeregach Jurajskiej Armii w kolejnym sezonie

Siatkówka
PlusLiga: Niemiec w szeregach Jurajskiej Armii w kolejnym sezonie
fot. Cyfrasport
Patryk Niemiec w nowym sezonie nadal będzie grał w Aluron CMC Warcie Zawiercie.

Kolejnym zawodnikiem, który w przyszłym sezonie będzie występować w Aluron CMC Warcie Zawiercie jest Patryk Niemiec. Będzie to jego drugi rok w Jurajskiej Armii.

Patryk Niemiec trafił do Zawiercia w 2020 roku. W ciągu swojego pierwszego roku w Jurajskiej Armii wystąpił w 31 spotkaniach: 29 w PlusLidze oraz 2 w Pucharze Polski. Zdobył łącznie 131 punktów. Skończył 81 ze 146 ataków, co dało mu 55 procent skuteczności oraz 44 procent efektywności. Dołożył do tego 12 asów serwisowych i 38 punktowych bloków.

 

Zobacz także: Piotr Łukasik siatkarzem MKS Ślepsk Malow Suwałki

 

– Patryk to wciąż młody gracz. Miniony sezon był dopiero drugim w karierze, w którym w większości meczów wychodził w podstawowym składzie. Nadal ma więc duże pole do rozwoju i liczymy, że w nadchodzących miesiącach będzie pokazywał stały progres – powiedział prezes Kryspin Baran.

 

Niemiec jeden raz został wybrany MVP. Było to w ostatnim meczu sezonu, w którym Jurajscy Rycerze walczyli o 7. miejsce ze Ślepskiem Malow Suwałki. Zdobył wówczas 11 punktów, w tym aż 7 blokiem. Jest to jego życiowy rekord pod względem ilości punktowych bloków w jednym meczu.

 

– Patryk to ciężko pracujący i utalentowany zawodnik. Swoją pracę traktuje na poważnie i jest spragniony postępu. Zagrał świetnie w ostatnim meczu meczu sezonu i pokazał, że oprócz zagrywki, ma jakość w ataku i bloku – stwierdził trener zawiercian Igor Kolaković.

 

Środkowy w sezonie 2020/21 pobił dwa inne życiowe rekordy. W styczniu w meczu domowym ze Ślepskiem Malow Suwałki na konto zespołu dopisał 12 punktów. To najwyższa liczba punktów zdobytych w jednym spotkaniu, jaką osiągnął w trakcie swojej seniorskiej kariery. W meczu domowym z Indykpolem AZS Olsztyn pobił natomiast swój rekord asów serwisowych ustrzelonych w jednym meczu.

 

 

– Przed nowym sezonem na pewno stawiam sobie takie cele, aby pokazać się w nim tak samo długo lub dłużej na boisku. Na pewno będę walczyć o pierwszą szóstkę. Jeśli chodzi o cele indywidualne, to pokazało mi się w tym sezonie wiele rzeczy, na które wcześniej nie zwracałem uwagi i muszę się na nich skupić. Na pewno muszę sporo popracować nad atakiem. Na szczęście z Maxim spędziłem już rok, więc można powiedzieć, że będę o ten rok do przodu i łatwiej będzie mi się z nim zgrać. Chciałbym też poprawić blok i pobić więcej rekordów meczowych, bo w tym sezonie były trzy – przyznał Patryk Niemiec.

 

Patryk Niemiec urodził się w Kędzierzynie-Koźlu i przygodę z siatkówką zaczynał w tamtejszym MMKS. Następnie dostał się do SMS Spała. Ponadto, wraz z reprezentacją Polski kadetów zdobył mistrzostwo Europy i świata. W tym samym czasie w rozgrywkach krajowych reprezentował Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla i zdobywał w jej barwach medale młodzieżowych mistrzostw Polski. W 2016 roku przeniósł się do Trefla Gdańsk, z którym w 2018 roku zdobył Puchar Polski oraz brązowy medal PlusLigi. W 2019 roku Patryk zdobył srebro podczas Uniwersjady we Włoszech i trafił do Vervy Warszawa Orlen Paliwa, w której spędził jeden sezon.

RM, Polsat Sport, aluroncmc.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie