Przemysław Łagożny został trenerem łotewskiego Spartaksa Jurmała

Piłka nożna
Przemysław Łagożny został trenerem łotewskiego Spartaksa Jurmała
Fot. Polsat Sport
Przemysław Łagożny poprowadzi Spartaksa Jurmała.

Były ekspert Polsatu Sport Przemysław Łagożny został nowym trenerem Spartaksa Jurmała. 29-latek pracował dotąd w łotewskim klubie w roli asystenta Marka Zuba. Doświadczony szkoleniowiec rozwiązał jednak kontrakt z drużyną.

Łotewski zespół poinformował o zakończeniu współpracy Zubem. Decyzja zapadła za porozumieniem stron. Jednocześnie "Sarkanbaltie" ogłosili, że nowym trenerem będzie dotychczasowy asystent. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Kto zagra o ekstraklasę? Terminarz meczów barażowych 

 

 

Dla Łagożnego to pierwsza samodzielna praca w seniorskim futbolu. W przeszłości przez wiele lat pracował z juniorami Legii Warszawa. Ponadto przez pewien czas był analitykiem w pierwszym zespole "Wojskowych". W 2020 roku podjął pracę w FK Tukums 2000 w roli asystenta trenera Zuba. Wtedy ich pracę w klubie przerwała pandemia. Rok później obaj wrócili na Łotwę i rozpoczęli współpracę ze Spartaksem. Obecnie ekipa z Jurmały zajmuje szóste miejsce w tabeli Virsligi. 

 

29-letni trener w przeszłości był ekspertem Polsatu Sport. Zajmował się komentowaniem meczów oraz przeprowadzał analizy taktyczne. 

 

- Na pewno będzie nam zależeć na jak najwyższym miejscu. Jest dużo bardzo ciekawych zawodników, postaramy się zadbać o ich rozwój. Ale dziś trudno mówić o konkretnym wyniku. Specyfika ligi na Łotwie jest taka, że kadry z roku na rok przechodzą diametralne zmiany - mówił Łagoźny w wywiadzie przed rozpoczęciem pracy w Jurmale. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie