Tomasz Hajto skomentował plotki dotyczące Glika. "Kamil jest jednym z najszybszych obrońców w reprezentacji"

Piłka nożna
Tomasz Hajto skomentował plotki dotyczące Glika. "Kamil jest jednym z najszybszych obrońców w reprezentacji"
Fot. CyfraSport
"Kamil jest jednym z trzech najszybszych obrońców w reprezentacji"

- Ja się kumpluję z Kamilem Glikiem. Dużo z nim rozmawiałem na temat przygotowania fizycznego. Bo poszła fama, że Glik jest wolny. Większość Polaków zaczęła to powtarzać nie mając przed sobą żadnych badań - powiedział w programie "Cafe Euro" Tomasz Hajto.

Poruszona została kwestia zdolności motorycznych Kamila Glika. Hajto postanowił zaprzeczyć plotkom, jakoby piłkarz Benevento miał problemy z szybkością na boisku. 

 

- Poprosiłem Kamila o zrzut swoich wyników. Kamil jest jednym z trzech najszybszych obrońców w reprezentacji. Opinia poszła, że on jest wolny. To na jakim etapie są Chiellini i Bonucci? - zaznaczył były reprezentant Polski. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Euro 2020: Mecze otwarcia to nie jest polska specjalność

 

Ekspert Polsatu Sport nawiązał również do tematu potencjalnego zakończenia kariery reprezentacyjnej przez Glika. 

 

- Albo będziemy umieli się z tym pogodzić, że ktoś nam jest potrzebny, albo będziemy umieli kogoś pożegnać, jak ma odejść, albo będziemy snuli dywagacje, bo poszła taka plotka niepotwierdzona jakimikolwiek badaniami - mówił. 

 

Obecny w studiu Paweł Frelik, trener mentalny zawodników Rakowa Częstochowa, zaznaczył, że w tej kwestii ważne jest to, co piłkarze mają w głowach. 

 

- Jedno to jest opinia publiczna, a drugie jest to, co piłkarze mają w głowach. Tutaj ważna jest rola świadomości samego piłkarza - czy opieram się na faktach czy na plotkach. Bardzo ważną kwestią żeby mecz ze Słowacją zakończył się skutecznie jest to, żebyśmy koncentrowali się na tym, co mamy - wyjaśniał. 

 

Cała dyskusja w poniższym materiale wideo. 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie