Copa America: Wielu piłkarzy zakażonych koronawirusem

Piłka nożna
Copa America: Wielu piłkarzy zakażonych koronawirusem
fot. PAP/EPA
Copa America: Wielu piłkarzy zakażonych koronawirusem.

Już 41 przypadków koronawirusa, w tym 31 wśród piłkarzy i członków delegacji, wykryto podczas rozgrywanych w Brazylii piłkarskich mistrzostw Ameryki Południowej. Informację podało brazylijskie ministerstwo zdrowia.

Jak wyjaśniono, pozytywne wyniki testów stwierdzono m.in. w reprezentacjach Wenezueli (zainfekowanych jest 12 osób), Boliwii (cztery) i Kolumbii (dwa). Niektóre media wymieniają także Peru.

 

Do tej pory (dane obejmują badania do niedzieli) przeprowadzono prawie trzy tysiące testów PCR wśród drużyn narodowych i delegacji poszczególnych krajów oraz osób związanych z turniejem, a chodzi np. o pracowników hoteli.

 

Zobacz także: Polska - Słowacja: Koszmarny początek Euro 2020! Porażka Biało-Czerwonych

 

Uczestników Copa America podzielono na dwie grupy po pięć zespołów, a do fazy pucharowej awansują aż po cztery z każdej. Finał ma się odbyć 10 lipca na Maracanie w Rio de Janeiro.

 

Brazylia została organizatorem mistrzostw Ameryki Południowej dopiero 31 maja, zastępując Argentynę i Kolumbię, które zmagają się z pandemią COVID-19, a ten drugi kraj dodatkowo z kryzysem społeczno-politycznym. Z powodu organizacyjnych problemów z rywalizacji wycofały się zaproszone ekipy Kataru i Australii.

 

W samej Brazylii nie brakuje głosów sprzeciwu w związku z organizacją mistrzostw, ze względu na jeszcze trudniejszą sytuację epidemiczną.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie