Euro 2020: Francja - Niemcy. "Die Mannschaft" pogrążeni przez samobój

Matts Hummels i jego koledzy z kadry przegrali z Francją 0:1.

W szlagierowym starciu na Euro 2020 pomiędzy reprezentacjami Francji oraz Niemiec na Allianz Arena w Monachium lepsi okazali się "Trójkolorowi", którzy wygrali po trafieniu samobójczym Matsa Hummelsa.

Starcia Francuzów z Niemcami zawsze rozgrzewa piłkarski świat do czerwoności. Wszak mowa o dwóch absolutnych hegemonach, którzy stoczyli ze sobą wiele spektakularnych meczów na przestrzeni dekad i wielokrotnie rozdawali między sobą medale mistrzostw świata i Europy. Kibice futbolu zacierali ręce na kolejny spektakl z udziałem czołowych piłkarzy globu.

W pierwszej połowie, to co najciekawsze i najważniejsze wydarzyło się w 20. minucie rywalizacji. Wówczas na dośrodkowanie w pole karne zdecydował się Paul Pogba. Adresatem był Lucas Hernandez, który postanowił odegrać do będącego przed niemiecką bramką Kyliana Mbappe. Z interwencją nadszedł Mats Hummels, lecz jego próba wybicia futbolówki okazała się na tyle niefortunna, że skierował ją do siatki bezradnego Manuela Neura.

Odpowiedź Niemców mogła być niemal natychmiastowa, ale strzał głową Thomasa Muellera okazał się niecelny. Do przerwy mistrzowie świata schodzili do szatni z minimalnym prowadzeniem.

Na początku drugiej połowy kapitalną okazję do wyrównania miał Serge Gnabry. Niemiec oddał kąśliwe uderzenie z kilku metrów, lecz tuż ponad bramką Hugo Llorisa.

Nasi zachodni sąsiedzi mieli całkiem wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, podobnie jak w kreowaniu sytuacji bramkowych. Brakowało jednak skuteczności i finalizacji.

Odpowiedź "Trójkolorowych" mogła być zabójcza, ponieważ w 65. minucie na listę strzelców po pięknym trafieniu wpisał się Mbappe. Na jego nieszczęście arbiter podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego.

Do identycznej sytuacji doszło dwadzieścia minut później. Francuzi wyprowadzili kontratak, po którym gola strzelił Karim Benzema. Trafienie napastnika Realu Madryt zostało jednak anulowane po weryfikacji VAR ze względu na spalonego.

Wynik determinował emocje do samego końca, zwłaszcza, że sędzia doliczył aż sześć minut do podstawowego czasu gry. To jednak nie pomogło Niemcom przedrzeć się przez szyki obronne Francuzów, którzy ostatecznie wygrali 1:0.

Niemcy w następnym spotkaniu zagrają 19 czerwca z Portugalią, natomiast Francja tego samego dnia zmierzy się z Węgrami.

Francja - Niemcy 1:0 (1:0)
Bramka: Hummels 20 (s)

Francja: Hugo Lloris - Benjamin Pavard, Raphael Varane, Presnel Kimpembe, Lucas Hernandez - Adrien Rabiot (90+5. Ousmane Dembele), N'Golo Kante, Paul Pogba - Karim Benzema (88. Corentin Tolisso), Antoine Griezmann, Kylian Mbappe

Niemcy: Manuel Neuer - Matthias Ginter (88. Emre Can), Mats Hummels, Antonio Ruediger - Joshua Kimmich, Ilkay Guendogan, Toni Kroos, Robin Gosens (88. Kevin Volland) - Kai Havertz (74. Leroy Sane), Serge Gnabry (74. Timo Werner), Thomas Mueller