Liga Narodów siatkarzy 2021: Wyniki meczów 10. kolejki

W poniedziałek rozegrana została kolejna seria spotkań VNL 2021. Reprezentacja Polski zmierzyła się z Kanadą i wygrała 3:0. Sprawdź wyniki meczów 10. kolejki Ligi Narodów siatkarzy.

Na inaugurację poniedziałkowych zmagań doszło do hitowego starcia Rosji z Serbią. Siatkarze Serbii mieli wyraźną przewagę w pierwszym i drugim secie, ale ją roztrwonili i obie partie przegrali. W trzecim secie zdołali zwyciężyć, ale Sborna rozstrzygnęła mecz na swoją korzyść i zachowała szanse na awans do czołowej czwórki.

Pierwsze zwycięstwo w Rimini odniosła reprezentacja Australii, która pokonała po tie-breaku Iran (15:12). Australijczycy mogli wygrać szybciej, byli górą w dwóch pierwszych setach, ale rywale zdołali wyrównać stan meczu. Argentyna pokonała Bułgarię 3:1. Japonia pewnie, bo w trzech setach uporała się z Niemcami.

Amerykanie ogłosili już kadrę na igrzyska olimpijskie w Tokio. W mocnym składzie przystąpili do rywalizacji z rezerwami Włoch i efekt mógł być tylko jeden – siatkarze USA pewnie wygrali w trzech setach. Kanadyjczycy stoczyli wyrównaną walkę z reprezentacją Polski, ale w każdym z trzech setów lepsi byli mistrzowie świata.

Ciekawy przebieg miało starcie Brazylii ze Słowenią, czyli dwóch drużyn, które w Rimini zdołały pokonać reprezentację Polski. Słoweńcy zaskoczyli rywali i pewnie wygrali pierwszą partię. Później prowadzili 2:1, ale siatkarze Canarinhos zdołali wyrównać stan meczu i wygrali w tie-breaku. Słowenia dotrzymywała rywalom kroku do stanu 12:12, ale trzy kolejne akcje padły łupem Brazylijczyków.