Liga Narodów siatkarzy: Holandia - Francja. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka
Liga Narodów siatkarzy: Holandia - Francja. Relacja i wynik na żywo
fot. Polsat Sport

W piłce nożnej takie starcie byłoby absolutnym hitem i klasykiem, ale w siatkówce ma ono wyraźnego faworyta. Mowa o rywalizacji Holandii z Francją podczas zmagań w Lidze Narodów. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Ekipa "Oranje" plasuje się dopiero na przedostatniej lokacie z mizernym dorobkiem dwóch punktów i bilansem wygranej oraz ośmiu porażek. Holendrzy jedyny raz cieszyli się ze zwycięstwa w meczu przeciwko Niemcom (3:2).

 

Zupełnie inaczej spisują się "Trójkolorowi", którzy są na trzecim miejscu z siedmioma triumfami i tylko dwoma porażkami. Francuzi do samego końca powinni walczyć o miejsce w rundzie finałowej, a chcąc znaleźć się niej muszą koniecznie pokonywać takich adwersarzy jak Holandia.

 

Zobacz także: Losowanie grup siatkarskich MŚ. Polska poznała rywali

 

Liga Narodów siatkarzy jest organizowana przez FIVB od 2018 roku, jako kontynuacja rozgrywanej w latach 1990–2017 Ligi Światowej. Dwie dotychczas rozegrane edycje wygrała Rosja (2018, 2019). W 2020 roku impreza została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Edycja 2021 odbywa się we włoskim mieście Rimini w "bezpiecznej bańce".

 

Relacja i wynik na żywo meczu Holandia - Francja od godz. 21:00 na Polsatsport.pl.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie