Media w Rosji po meczu Polska - Słowacja: Polacy po raz kolejny przegrywają w najważniejszych turniejach

Piłka nożna
Media w Rosji po meczu Polska - Słowacja: Polacy po raz kolejny przegrywają w najważniejszych turniejach
fot. PAP
Polscy piłkarze po raz kolejny ponoszą fiasko w najważniejszych turniejach.

Polscy piłkarze po raz kolejny ponoszą fiasko w najważniejszych turniejach, zwłaszcza, jeśli gospodarzem jest Rosja - ocenił rosyjski portal Sport Express ich poniedziałkową porażkę na początek mistrzostw Europy ze Słowacją (1:2) w Sankt Petersburgu, nawiązując do mundialu 2018.

W relacji z poniedziałkowego meczu komentator ocenia, że "ogółem Słowacja zagrała lepiej niż Polska, która wydawała się faworytem, ale sama stwarzała sobie problemy". Sport Express wyróżnia zawodników słowackich: Roberta Maka i Milana Skriniara. - Polacy rzeczywiście mogą narzekać, że im się nie poszczęściło, ale nie zmienia to istoty sprawy: zawsze mają problemy, gdy dojdzie do dużych turniejów - napisał.

 

Jako "dość nieoczekiwane" określa zwycięstwo Słowaków portal Sports.ru. Nazywa Roberta Maka "bohaterem Słowacji" i podkreślił, że zawodnik ten "postarał się i Słowacy mają teraz spore szanse na wyjście z grupy".

 

ZOBACZ TAKŻE: Koszmar z Hiszpanią dał wymarzoną sytuację w grupie

 

W obszernym komentarzu jeden z głównych dzienników rosyjskich "Kommiersant" uznał, że początek meczu potwierdzał opinię o polskiej reprezentacji, która "nie jest bezsprzecznym mistrzem" piłkarskim, jak np. Francja, Niemcy, czy Włochy, ale jest "gdzieś w niszy zaraz za nimi". Niemniej, skuteczniejsi okazali się Słowacy.

 

Po samobójczym golu Wojciecha Szczęsnego "nieszczęście Polaków polegało nie na przepuszczeniu takiego głupiego strzału, a na tym, że zupełnie nie wiedzieli, jak na niego odpowiedzieć" - ocenił dziennik. "Słowacy już po pierwszej kolejce spotkań odebrali Polakom status faworytów" - podsumował komentator "Kommiersanta".

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie