Euro 2020: Timothy Castagne po operacji podwójnego złamania oczodołu

Timothy Castagne doznał poważnej kontuzji w meczu Belgia - Rosja.

Piłkarz reprezentacji Belgii Timothy Castagne przeszedł operację podwójnego złamania oczodołu. Urazu doznał w sobotnim meczu grupy B mistrzostw Europy z Rosją (3:0) w Sankt Petersburgu.

Castagne doznał groźnie wyglądającej kontuzji twarzy po zderzeniu z Dalerem Kuziajewem. Został zmieniony już w 27. minucie przez Thomasa Meuniera, który zresztą wkrótce potem strzelił gola na 2:0 (Rosjanin też opuścił boisko). Po spotkaniu selekcjoner Robert Martinez przyznał, że Castagne nie zagra już w turnieju. Tymczasem sam zainteresowany ma jeszcze nadzieję...

- Może wydarzy się cud – przyznał inny belgijski zawodnik Dennis Praet (razem grają w Leicester City).

Dwie bramki z Rosją zdobył Romelu Lukaku.

Duńczycy w sobotę w stolicy swojego kraju przegrali z Finlandią 0:1. Pod koniec pierwszej połowy zasłabł Christian Eriksen. Duńczyk upadł na ziemię bez kontaktu z rywalem. Doszło do zatrzymania akcji serca i musiał być reanimowany. Akcja ratunkowa przyniosła efekt, piłkarz został zniesiony z murawy na noszach i trafił do kliniki Rigshospitalet, gdzie wciąż przebywa.