Hokejowy Puchar Kontynentalny: Cracovia gospodarzem turnieju trzeciej rundy

Comarch Cracovia będzie gospodarzem turnieju trzeciej rundy hokejowego Pucharu Kontynentalnego.

Comarch Cracovia będzie gospodarzem turnieju trzeciej rundy hokejowego Pucharu Kontynentalnego. Impreza odbędzie się w dniach 19-21 listopada na lodowisku im. Adama "Rocha" Kowalskiego w Krakowie.

Rywalami "Pasów" w grupie E będą - mistrz Kazachstanu Saryarka Karaganda, wicemistrz Słowacji HK Poprad oraz jeden z zespołów, który awansuje z poprzedniej rundy.

Natomiast w grupie F rywalizować będą wicemistrzowie Danii Aalborg Pirates, wicemistrzowie Białorusi HK Homel, Sheffield Steelers z Wielkiej Brytanii oraz drużyna, która wywalczy awans z poprzedniej rundy.

Do decydującej rozgrywki w formule Final Four, która ma się odbyć w dniach 7-9 stycznia, awansują po dwie najlepsze drużyny.

W zeszłym roku rozgrywki Pucharu Kontynentalnego zostały odwołane ze względu na pandemię koronawirusa.

Cracovia po raz trzeci w historii będzie organizować turniej Pucharu Kontynentalnego. Poprzednio była gospodarzem zawodów 3. rundy w 2019 roku i wywalczyła wówczas awans do finału, w którym zajęła czwarte miejsce.

Wicemistrzowie Polski zakontraktowali do tej pory 13 hokeistów. Udało się zatrzymać dwie największe gwiazdy zespołu - napastnika Damiana Kapicę i bramkarza Denisa Pieriewozczikowa. Jak zapewnił trener Rudolf Rohacek trwają starania, aby jak najszybciej skompletować pełną kadrę. Pod koniec maja rozpoczęto przygotowania do nowego sezonu. W lipcu rozpoczną się treningi na lodzie.