Najlepiej punktujący siatkarz PlusLigi zagra w Indykpolu AZS Olsztyn

Siatkówka
Najlepiej punktujący siatkarz PlusLigi zagra w Indykpolu AZS Olsztyn
fot. Cyfrasport
Karol Butryn zagra w Indykpolu AZS Olsztyn.

Nowym siatkarzem Indykpolu AZS Olsztyn został Karol Butryn. W minionym sezonie zdobył 552 punktów, co dało mu tytuł najlepszego punktującego i atakującego PlusLigi. 28-letni atakujący podpisał z olsztyńskim klubem kontrakt na najbliższe dwa sezony.

Karol Butryn w seniorskiej siatkówce zadebiutował w 2014 roku, w barwach pierwszoligowego KPS Siedlce. Po roku przeniósł się do Katowic, z którym w sezonie 2015/16 wywalczył awans do PlusLigi. Został wybrany także MVP i najlepszym atakującym finałów. W swojej karierze reprezentował także Cerrad Enea Czarnych Radom (2019/20) oraz Asseco Resovię (2020/21).

 

Zobacz także: Siatkarz PGE Skry w przyszłym sezonie zagra w ekipie beniaminka PlusLigi

 

W rozgrywkach PlusLigi wystąpił w 143 spotkaniach, w których zdobył 2324 punktów – 1957 w ataku, 195 na zagrywce oraz 172 w bloku. W minionym sezonie został najlepszym punktującym i atakującym rozgrywek – wywalczył 552 oczka.

 

Nowy sezon to czas na zmiany. Karol Butryn przez najbliższe dwa lata będzie atakującym Indykpolu AZS Olsztyn.

 

– Jest to fajna chwila, bowiem przede mną pojawiło się nowe wyzwanie. Mam nadzieję, że podołam temu wyzwaniu i będziemy cieszyć się naszą grą w siatkówkę razem z całą drużyną oraz miastem. Szykuje się ciekawy sezon oraz drużyna, która może zamieszać w czołówce. Mam nadzieję, że to się stanie i będziemy razem przeżywać fajne chwile – przyznał Butryn.

 

 

– Bardzo cieszę się z pozyskania na kolejne dwa lata, zawodnika, który w ubiegłym sezonie zwyciężył w klasyfikacji na najlepszego przyjmującego i atakującego PlusLigi. Jest to na pewno bardzo duże wzmocnienie naszej drużyny. Mam nadzieję, że Karol świetnie będzie się czuł na Warmii i Mazurach i potwierdzi, że jest jednym z najlepszych atakujących w PlusLidze – powiedział prezes zarządu piłki siatkowej AZS UWM SA Tomasz Jankowski.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie