NHL: Hokeiści Tampa Bay Lightning odrobili stratę

Po wypadku przy pracy hokeiści Tampa Bay Lightning odrobili stratę

Broniący tytułu hokeiści Tampa Bay Lightning pokonali u siebie New York Islanders 4:2 w drugim półfinałowym meczu ligi NHL. W rywalizacji do czterech zwycięstw jest remis 1:1. W pierwszym spotkaniu tej pary mistrzowie z ubiegłego sezonu także na własnym lodowisku niespodziewanie przegrali 1:2. Porażkę uznano za "wypadek przy pracy".

We wtorkowym meczu ekipa z Florydy objęła prowadzenie w dziewiątej minucie po bramce zdobytej przez Braydena Pointa. Goście cztery minuty później wyrównali po trafieniu Brocka Nelsona.

W drugiej tercji padła tylko jedna bramka, zdobył ją Ondrej Palat i było 2:1. W trzeciej części przewaga gospodarzy była już zdecydowana, "Błyskawice" zapisały na swoje konto dwa kolejne gole strzelone przez Jana Ruttę i Victora Hedmana. "Wyspiarze" z Nowego Jorku odpowiedzieli tylko jednym trafieniem uzyskanym przez Mathew Barzala na trzy minuty przed końcem.

Trzeci mecz rozegrany zostanie w czwartek w Nowym Jorku.