PlusLiga: Nowy libero w Aluron CMC Warcie Zawiercie

Siatkówka
PlusLiga: Nowy libero w Aluron CMC Warcie Zawiercie
fot. Cyfrasport
Bartosz Makoś (nr 16) podczas turnieju PreZero Grand Prix w barwach Cuprum Lubin.

Bartosz Makoś dołączył do Aluron CMC Warty Zawiercie. 22-letni libero wcześniej przez cztery lata występował w Cuprum Lubin. O miejsce w wyjściowym składzie "Jurajskiej Armii" będzie rywalizować z Michałem Żurkiem.

– Bartek Makoś to względnie młody libero, ale wartościowy zawodnik, który ma perspektywy. Przed podjęciem decyzji o jego pozyskaniu do naszego klubu starannie analizowaliśmy jego grę. W dodatku, Makoś zagrał bardzo dobrze w meczu przeciwko nam, szczególnie w przyjęciu. Jestem pewny, że rywalizacja z Michałem Żurkiem pozwoli mu zaliczyć spory postęp, a sytuacja ta pomoże Żurkowi w stawaniu się jeszcze lepszym zawodnikiem. Bartek Makoś w naszym klubie będzie mieć szansę na wartościową pracę oraz rozwój – powiedział trener Igor Kolaković.

 

Zobacz także: Siatkarz PGE Skry w przyszłym sezonie zagra w ekipie beniaminka PlusLigi

 

Bartosz Makoś urodził się w 1998 roku. Swoje pierwsze kroki w siatkówce stawiał w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. W 2015 roku zdobył z tym zespołem brąz mistrzostw Polski kadetów został wybrany MVP finałowego spotkania z MKS MDK Warszawa. W sezonie 2015/16 w barwach jastrzębskiego zespołu wystąpił 12 razy i zdobył z nim mistrzostwo Młodej Ligi. W 2016 roku został także wicemistrzem Polski juniorów. W finale jastrzębianie zostali pokonani przez AKS V LO Rzeszów. W składzie Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla znalazł się wtedy m.in. Patryk Niemiec oraz Bartosz Kwolek. Rok później Makoś zdobył złoty medal mistrzostw Polski juniorów i został wybrany najlepszym libero turnieju finałowego rozgrywanego w Leżajsku.

 

Swoje pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce stawiał w Cuprum Lubin, do którego przeniósł się w 2017 roku. Spędził w nim cztery sezony, w trakcie których w barwach klubu z Lubina rozegrał łącznie 64 spotkania w PlusLidze. W ostatnim roku na boisku pojawiał się w 23 meczach.

 

– Bartek przychodzi do nas jako młody i perspektywiczny libero, który w ostatnim sezonie grał zdecydowanie najwięcej w seniorskiej karierze. Fakt, że dostawał szanse od trenera Fronckowiaka, rywalizując z etatowym reprezentantem kraju w kategoriach młodzieżowych, Kamilem Szymurą, świadczy sam za siebie. Wierzymy, że w naszym klubie będzie mógł uczyć się od doświadczonego Michała Żurka, a jednocześnie rzuci mu wyzwanie jako konkurent do gry i jeszcze wzmocni rywalizację na tej pozycji – stwierdził prezes Kryspin Baran.

 

Nowy libero zawiercian ma w klubie dwóch dobrych znajomych. Z Patrykiem Niemcem spotkał się w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. W Cuprum pracował natomiast z fizjoterapeutą Mateuszem Kowalikiem.

 

 

– Słyszałem wiele dobrych opinii o tym klubie. Gdy pojawiła się oferta, to zbyt długo się nie zastanawiałem i wiedziałem, że to będzie dobra decyzja. Słyszałem same dobre opinie na temat organizacji i klubu. Przekonała mnie też atmosfera, która panuje tutaj na hali. Jest to coś niespotykanego w lidze. Gdy przyjechałem tutaj pierwszy raz na mecz to przypomniały mi się czasy, gdy zaczynałem z siatkówką, hala przy ulicy Szerokiej w Jastrzębiu. Atmosfera nie do opisania – przyznał Bartosz Makoś.

RM, Polsat Sport, aluroncmc.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie