Premier League: Stadion Liverpoolu będzie powiększony o 7000 miejsc

Piłka nożna
Premier League: Stadion Liverpoolu będzie powiększony o 7000 miejsc
fot. PAP/PA
Trybuna Anfield Road ma być powiększona o 7000 miejsc.

Władze miasta Liverpool dały zielone światło na rozbudowę historycznego stadionu - Anfield użytkowanego przez klub FC Liverpool. Trybuna Anfield Road ma być powiększona o 7000 miejsc, co oznacza, że pojemność obiektu wzrośnie do 61 tysięcy.

Prace mają zostać zakończone w 2023 roku, a po przebudowie Anfield stanie się trzecim pod względem pojemności obiektem Premier League - większe to jedynie stadiony Manchesteru United (Old Trafford, 76 300) i Tottenhamu Hotspur (62 300).

 

ZOBACZ TAKŻE: Ronaldo najlepszym strzelcem w historii mistrzostw Europy

 

- To ważny, milowy krok w naszej strategii działania. Chcemy przyciągnąć na trybuny jak największą liczbę fanów. Zgłoszenie projektu poprzedziliśmy dwustopniowymi konsultacjami społecznymi i dziękujemy wszystkim, którzy mieli w nie wkład - powiedział dyrektor generalny klubu Andy Hughes.

 

Władze miasta podjęły decyzję o rozbudowie stadionu mimo obaw wyrażanych przez część mieszkańców i grupy ekologów, które wskazywały na negatywny wpływ działań budowalnych na znajdujący się w pobliżu park.

 

Stadion mogący pomieścić 54 tysiące widzów powstał w 1884 r. Początkowo był użytkowany przez Everton, ale po konflikcie właścicielskim i założeniu przez Johna Houldinga FC Liverpool 3 czerwca 1892 r. został domowym obiektem tego drugiego klubu. (PAP)

PZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie