Romelu Lukaku: W 10. minucie meczu z Danią oddamy hołd Christianowi Eriksenowi

Napastnik reprezentacji Belgii Romelu Lukaku zapowiedział, że w 10. minucie czwartkowego meczu z Danią w fazie grupowej mistrzostw Europy piłka zostanie wybita na aut, aby minutowym aplauzem oddać hołd Christianowi Eriksenowi.

Piłkarze dołączą w ten sposób do kibiców, którzy zapowiedzieli już wcześniej owację na stojąco w trakcie tego spotkania. Nie przypadkowo została wybrana 10. minuta. To właśnie z takim numerem na koszulce gra Eriksen, który po ataku serca w sobotę podczas meczu z Finlandią (0:1) przebywa w szpitalu w Kopenhadze oddalonym od stadionu Parken o zaledwie 1400 metrów.

Kibice mają nadzieję, że Eriksen będzie w stanie usłyszeć swoje imię skandowane na trybunach. - To niedaleko, ulice w czasie meczu będą wyludnione, a w mieście z racji wagi spotkania będzie panowała cisza, więc mamy nadzieję, że Christian stojąc w oknie w koszulce drużyny usłyszy krzyk z gardeł 20 tysięcy wspierających go duńskich kibiców - powiedział selekcjoner reprezentacji Kasper Hjulmand.

Lukaku, klubowy kolega Eriksena z Interu Mediolan, zapowiedział, że do tej akcji włączą się także piłkarze. W 10. minucie gra zostanie przerwana, po to, by wszyscy mogli oddać szacunek i wesprzeć duńskiego zawodnika.