Euro 2020: Christian Eriksen będzie miał wszczepiony defibrylator

Christian Eriksen, który miał atak serca podczas sobotniego meczu mistrzostw Europy z Finlandią (0:1), będzie miał wszczepiony kardiowerter-defibrylator (ICD).

Duński piłkarz Christian Eriksen, który miał atak serca podczas sobotniego meczu mistrzostw Europy z Finlandią (0:1), będzie miał wszczepiony kardiowerter-defibrylator (ICD) - poinformował lekarz tamtejszej drużyny narodowej Morten Boesen.

- Po badaniach zapadła decyzja, że Eriksen powinien mieć ICD. Takie urządzenie jest konieczne po zawale z powodu nieprawidłowości w rytmie pracy serca - wyjaśnił Boesen.

Eriksen zasłabł w 43. minucie pierwszego meczu Danii w tegorocznym turnieju. Doszło u niego do zatrzymania pracy serca i był reanimowany. Później trafił do szpitala w Kopenhadze. We wtorek opublikował wiadomość, w której poinformował, że czuje się dobrze, biorąc pod uwagę okoliczności.

Podczas czwartkowego meczu Danii z Belgią w Kopenhadze planowana jest minuta aplauzu na cześć 29-letniego pomocnika, który przebywa w szpitalu niecałe półtora kilometra od stadionu.

W grupie B Belgia, Rosja i Finlandia mają po trzy punkty, a Dania - zero. W środę rozegrano pierwsze spotkanie drugiej kolejki - Rosja wygrała z Finlandią 1:0.