Euro 2020: Dania - Belgia 1:2. Dania, że palce lizać! Belgia lepsza w piłkarskiej uczcie

Po pasjonującym meczu Belgia pokonała Danię 2:1.

To był mecz godny szlagieru Euro 2020! W czwartkowe późne popołudnie reprezentacja Danii zmierzyła się w drugiej kolejce fazy grupowej z Belgią. Emocji w Kopenhadze nie brakowało. Lepsze okazały się "Czerwony Diabły", które wygrały 2:1.

W pierwszej kolejce Dania sensacyjnie przegrała z Finlandią 0:1, ale to nie było najważniejsze w tamtym spotkaniu. Pod koniec pierwszej połowy na murawę padł Christian Eriksen, który dostał ataku serca i potrzebna była reanimacja. Piłkarzowi Interu Mediolan nie zagraża już niebezpieczeństwo, a jego koledzy z reprezentacji postanowili dodać mu otuchy w konfrontacji z Belgią. W 10. minucie postanowiono przerwać mecz, a cały stadion wraz z zawodnikami oddali mu hołd.

Piękny gest miał miejsce przy stanie 1:0 dla gospodarzy, ponieważ osiem minut wcześniej prowadzenie zapewnił im Yussuf Poulsen, który sfinalizował składną akcję całego zespołu i strzałem po dalszym słupku dał prowadzenie Skandynawom.

Duńczycy grali bez żadnych kompleksów i Belgowie wielokrotnie byli w tarapatach.

W drugiej połowie to faworyci przejęli inicjatywę. W 55. minucie do wyrównania doprowadził Thorgan Hazard, który trafił do bramki z najbliższej odległości po efektownej asyście Kevina De Bruyne.

Gwiazdor Manchesteru City był wyraźnym liderem swojej ekipy, co udowodnił kwadrans później. W 70. minucie oddał precyzyjny, płaski strzał z kilkunastu metrów przy bliskim słupku i dał prowadzenie swojej reprezentacji.

Duńczycy nie rezygnowali i walczyli do samego końca. W 87. minucie Belgów uratowała poprzeczka.

Zacięte widowisko trwało do ostatnich sekund. Duńczycy mieli kilka szans, ale brakowało w ich szeregach skuteczności.

W trzeciej serii gier Belgia zagra z Finlandią, natomiast Dania "skrzyżuje rękawice" z Rosją. Oba mecze zaplanowane zostały na 21 czerwca.

Dania - Belgia 1:2 (1:0)
Bramki: Poulsen 2 - T. Hazard 55, De Bruyne 70

Dania: Kasper Schmeichel - Andreas Christensen, Simon Kjaer, Jannik Vestergaard (84. Andreas Skov Olsen), Joakim Maehle - Daniel Wass (61. Jens Stryger Larsen), Pierre Emile Hoejbjerg, Thomas Delaney (72. Mathias Jensen) - Yussuf Poulsen (61. Christian Noergaard), Mikkel Damsgaard (72. Andreas Cornelius), Martin Braithwaite

Belgia: Thibaut Courtois - Toby Alderweireld, Jason Denayer, Jan Vertonghen - Thomas Meunier, Youri Tielemans, Leander Dendoncker (59. Axel Witsel), Thorgan Hazard (90+4. Thomas Vermaelen) - Dries Mertens (46. Kevin De Bruyne), Romelu Lukaku, Yannick Carrasco (59. Eden Hazard)