Euro 2020. Ukraina - Macedonia Północna. Wielkie emocje i dwa niewykorzystane karne!

Ukraina pokonała Macedonię Północną 3:1.

W pierwszym czwartkowym meczu na Euro 2020 reprezentacja Ukrainy pokonała Macedonię Północną 2:1 i tym samym przedłużyła swoje szanse na wyjście z grupy. Rywale postawili jednak twarde warunki i znowu pozostawili po sobie dobre wrażenie. W trakcie spotkania oglądaliśmy dwa rzuty karne - oba obronione przez bramkarzy!

Macedończycy, mimo że kolejny raz zeszli z boiska pokonani, mogli uczynić to z podniesionymi głowami. W pierwszej kolejce musieli uznać wyższość Austrii, przegrywając 1:3, podczas gdy Ukraińcy po niesamowitych emocjach przegrali z Holendrami 2:3. Bezpośrednia konfrontacja w Bukareszcie była zatem o być albo nie być w kontekście wyjścia z grupy.

Pierwsza połowa należała do podopiecznych Andrija Szewczenki, którzy na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem objęli prowadzanie za sprawą Andrija Jarmolenki. Gol padł w 29. minucie rywalizacji. Jarmołenko najlepiej ustawił się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce.

Już pięć minut później było 2:0, po tym jak na listę strzelców wpisał się Roman Jaremczuk, który wykorzystał podanie z prawego skrzydła i strzałem przy bliższym słupku pokonał golkipera Macedonii Północnej.

Warto zaznaczyć, że Macedończycy również zdobyli bramkę, ale weteran tej ekipy Goran Pandev był na spalonym.

W drugiej połowie Macedończycy mieli już więcej szczęścia. W 56. minucie Pandev wpadł w pole karne i został faulowany, a arbiter wskazał na wapno. Do "jedenastki" podszedł Ezgjan Alioski, którego intencje wyczuł bramkarz, lecz jego dobitka okazała się skuteczna.

Dzięki temu trafieniu emocje sięgnęły zenitu. Ukraińcy dążyli do podwyższenia prowadzenia, natomiast rywale do wyrównania. Obie ekipy miały kilka dogodnych okazji, ale przewaga była po stronie zawodników dowodzonych przez Szewczenkę. W jednej z sytuacji Jarmołenko nie wykorzystał stuprocentowej szansy, a w 83. minucie karnego nie strzelił Rusłan Malinowski.

W doliczonym czasie gry wynik już nie uległ zmianie. Ukraina zdobyła pierwsze punkty i w ostatniej kolejce zagra z Austrią, podczas gdy Macedonia Północna zmierzy się z Holandią.

Ukraina - Macedonia Północna 2:1 (2:0)
Bramki: Jarmołenko 29, Jaremczuk 34 - Alioski 57

Ukraina: Heorhij Buszczan - Ołeksandr Karawajew, Ilia Zabarny, Mykoła Matwiejenko, Witalij Mykołenko - Andrij Jarmołenko (70. Wiktor Cygankow), Mykoła Szaparenko (78. Serhij Sydorczuk), Taras Stiepanenko, Rusłan Malinowski (90+1. Eduard Sobol), Ołeksandr Zinczenko - Roman Jaremczuk (70. Artem Biesiedin)

Macedonia Północna: Stole Dimitrievski - Boban Nikolov (46. Alexandar Trajkovski), Stefan Ristovski, Darko Velkovski (85. Ivan Trickovski), Visar Musliu, Ezgjan Alioski - Arijan Ademi (85. Kire Ristevski), Stefan Spirovski (46. Darko Churlinov), Enis Bardhi (77. Daniel Avramovski), Elif Elmas - Goran Pandev