Gennaro Gattuso odszedł z Fiorentiny niecały miesiąc po zatrudnieniu

Piłka nożna
Gennaro Gattuso odszedł z Fiorentiny niecały miesiąc po zatrudnieniu
fot. PAP/EPA
Gennaro Gattuso zrezygnował z posady trenera piłkarzy Fiorentiny niespełna miesiąc po podpisaniu kontraktu.

Gennaro Gattuso zrezygnował z posady trenera piłkarzy Fiorentiny niespełna miesiąc po podpisaniu kontraktu z tym klubem włoskiej ekstraklasy. Oficjalnie nie podano powodu decyzji 43-letniego szkoleniowca. Bramkarzem "Violi" jest Bartłomiej Drągowski.

- ACF Fiorentina i trener Rino Gattuso zdecydowali - za porozumieniem stron - nie wypełniać wcześniejszych postanowień i nie rozpoczynać wspólnie następnego sezonu. Klub od razu rozpoczął poszukiwania szkoleniowca, który poprowadzi "Violę" do wyników, na jakie zasługują Fiorentina oraz miasto Florencja - napisano na oficjalnej stronie internetowej.

 

 

Według włoskich mediów pomiędzy Gattuso a kierownictwem klubu pojawił się konflikt związany z polityką transferową, który nasilił się w ostatnich dniach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polski napastnik idzie na rekord. Po raz dwudziesty zmienił klub

 

W poprzednim sezonie Gattuso prowadził Napoli Piotra Zielińskiego. Jego podopieczni zajęli piąte miejsce i nie zakwalifikowali się do Ligi Mistrzów. Fiorentina, której trenerem od marca 2021 roku był Giuseppe Iachini, zakończyła rozgrywki na 13. pozycji.

 

Jako piłkarz Gattuso wywalczył w barwach Italii m.in. mistrzostwo świata w 2006 roku. 

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie