Liga Narodów siatkarzy: Zadanie wykonane! Niemcy bez szans w starciu z Polską

Vital Heynen

Reprezentacja Polski siatkarzy pewnie pokonała Niemcy 3:0 w meczu 12. kolejki Ligi Narodów rozgrywanej w Rimini. Męskie reprezentacje czeka kilka dni przerwy, a w piątek rywalizację we Włoszech wznowią siatkarki.

Obie drużyny grały równo w pierwszych akcjach spotkania, ale z czasem to Polacy zaczęli odskakiwać swoim rywalom. Skutecznie ze skrzydeł atakowali Bartosz Kurek i Wilfredo Leon i zrobiło się 11:8. Niemcy nawiązali jeszcze kontakt przy stanie 15:15, gdy piłkę w aut wybił Kurek, ale końcówka to już coraz lepsza gra Polaków, która pozwoliła na dowiezienie przewagi do samego końca. Jeszcze przy stanie 24:21 zagrywkę popsuł Piotr Nowakowski, ale ostatecznie to Biało-Czerwoni wygrali pierwszą partię do 22.

Drugi set miał podobny przebieg do pierwszego. Dobrze funkcjonował środek z Jakubem Kochanowskim, a Niemcy nawiązywali kontakt tylko do stanu 14:14. Wówczas udaną serię rozpoczął Kurek, a rywale nie mieli żadnych argumentów wobec potężnych "dział" wytoczonych przez Vitala Heynena. Przez blok przebijali się Kubiak, Leon i wspomniany Kurek i zrobiło się 24:19. Nadzieję Niemcom dał jeszcze Moritz Reichert, ale w siatkę zaserwował Jan Zimmermann. Polska wygrywała już 2:0 pokonując rywali 25:19 w drugiej partii.

Trzecia partia to równie dobra gra Polaków, ale także sporo błędów po stronie niemieckiej. Świetnie zagrywał Leon, a blok obijał Nowakowski, po czym zrobiło się 8:4. Przewaga Biało-Czerwonych rosła, a tym razem w bloku nieomylny był Kurek, który doprowadził do rezultatu 14:7. Polacy powoli doprowadzali do końca tego spotkania, ale Niemcy stawiali opór. Od stanu 20:17 wszystko wróciło do normy. Polacy budowali swoją przewagę od nowa, a przy stanie 24:20 mecz zakończył Fabian Drzyzga.

Polska - Niemcy 3:0 (25:22, 25:19, 25:20)