Wspaniały gest w meczu Dania - Belgia! Przerwali spotkanie dla Christiana Eriksena

Piłka nożna
Wspaniały gest w meczu Dania - Belgia! Przerwali spotkanie dla Christiana Eriksena
Fot. PAP
Wspaniały gest w meczu Dania - Belgia! Przerwali spotkanie dla Christiana Eriksena.

Reprezentacja Belgii z Romelu Lukaku na czele zdecydowali się na piękny gest wsparcia dla Christiana Eriksena. "Czerwone Diabły" przerwały spotkanie z Danią w 10. minucie, aby oddać hołd hospitalizowanemu piłkarzowi.

Piękne sceny mogli obejrzeć kibice zgromadzeni na kopenhaskim stadionie Parken. W 10. minucie spotkania Dania - Belgia sędzia przerwał grę i piłkarze oddali hołd Christianowi Eriksenowi. Duńczyk w ostatnim spotkaniu z Finlandią (0:1) zasłabł na murawie i przeszedł zawał serca. Obecni na stadionie medycy uratowali mu życie, a sam zawodnik został przewieziony do szpitala. Wiele drużyn solidaryzuje się z hospitalizowanym Eriksenem, w tym Belgowie, którzy wspomnianym gestem pokazali prawdziwe piękno futbolu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mario Fernandes trafił do szpitala


O planowanym geście opowiedział na przedmeczowej konferencji Romelu Lukaku, reprezentant Belgii oraz klubowy kolega Eriksena z Interu Mediolan.


- W dziesiątej minucie meczu - ze względu na numer 10 na koszulce Eriksena - przerwiemy grę, aby brawami oddać mu hołd. Po meczu wyślę mu wiadomość. Teraz Christian powinien być z rodziną - powiedział Lukaku.


Duński piłkarz prawdopodobnie mógł usłyszeć brawa na swoją cześć nie tylko w ramach transmisji telewizyjnej. Szpital, w którym przebywa znajduje się zaledwie 500 metrów od stadionu Parken, gdzie obie ekipy rozgrywają swoje spotkanie.

Kliknij i zobacz zdjęcia z meczu Dania - Belgia - piękny gest piłkarzy obu drużyn:

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie