ATP w Londynie: Najwyżej rozstawiony Matteo Berrettini w półfinale

Najwyżej rozstawiony Włoch Matteo Berrettini pokonał Brytyjczyka Daniela Evansa.

Najwyżej rozstawiony Włoch Matteo Berrettini pokonał Brytyjczyka Daniela Evansa 7:6 (7-5), 6:3 i awansował do półfinału tenisowego turnieju ATP na trawiastych kortach w Londynie (pula nagród 1,3 mln euro).

Jego kolejnym rywalem będzie Australijczyk Alex de Minaur (nr 4.), który wyeliminował Chorwata Marina Cilica, wygrywając 3:6, 6:3, 6:4. Do półfinału awansował także Brytyjczyk Cameron Norrie, który pokonał rodaka Jacka Drapera 6:3, 6:3.

Reprezentant gospodarzy jeszcze swojego rywala nie zna, ponieważ po pierwszym secie przerwano i przełożono na sobotę pojedynek rozstawionego z numerem drugim Kanadyjczyka Denisa Shapovalova i Amerykanina Francesa Tiafoe. Shapovalov wygrał pierwszą partię 6:3.

W stolicy Wielkiej Brytanii Polacy nie startują.