Euro 2020: Chorwacja - Czechy. Wicemistrzowie świata wciąż bez zwycięstwa

Chorwaci podzielili się punktami z Czechami.

Chorwacja zremisowała z Czechami 1:1 w spotkaniu drugiej kolejki Euro 2020. Do przerwy prowadzili Czesi po golu Patricka Schicka, natomiast do wyrównania po zmianie stron doprowadził Ivan Perisić.

Początek spotkania był bardzo spokojny. Dopiero w 18. minucie zakotłowało się blisko bramki Chorwatów, ale ostatecznie piłka wylądowała w rękach Dominika Livakovicia. Przełom nastąpił w 34. minucie. Przy rzucie rożnym Dejan Lovren trafił łokciem Patricka Schicka. Czeskiemu napastnikowi pociekła krew z nosa, a sędzia postanowił przeanalizować całą sytuację na VAR. Arbiter zdecydował się na odgwizdanie "jedenastki". Do piłki podszedł sam poszkodowany i ze stoickim spokojem trafił do siatki.

Po stracie gola Chorwaci momentalnie chcieli odrobić straty. Dobrą okazję do zdobycia bramki miał Ante Rebić, lecz skrzydłowy reprezentacji Chorwacji przestrzelił w dogodnej sytuacji. Czesi utrzymali jednobramkowe prowadzenie do końca pierwszej części gry.

Tuż po przerwie Chorwaci doprowadzili do wyrównania. W 47. minucie spotkania Ivan Perisić dostał podanie od Andreja Kramaricia, po czym ograł czeskich obrońców i pięknym strzałem z boku pola karnego pokonał Tomasa Vaclika

Później znowu ani jedni, ani drudzy nie byli w stanie stworzyć większego zagrożenia pod bramką rywala. Bliżej trafienia byli Chorwaci, a konkretnie Nikola Vlasić i Bruno Petković. Więcej goli na stadionie w Glasgow już nie zobaczyliśmy. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Chorwacja - Czechy 1:1 (1:0)

Bramki: Schick 37 (rz.k.) - Perisić 47

Chorwacja: Dominik Livakovic - Sime Vrsaljko, Dejan Lovren, Domagoj Vida, Josko Gvardiol - Luka Modric, Andrej Kramaric (62. Nikola Vlasic), Mateo Kovacic (87. Marcelo Brozovic) - Ivan Perisic, Ante Rebic (46. Bruno Petkovic), Josip Brekalo (46. Luka Ivanusec).

Czechy: Tomas Vaclik - Vladimir Coufal, Ondrej Celustka, Tomas Kalas, Jan Boril - Lukas Masopust (63. Adam Hlozek), Tomas Holes (63. Alex Kral), Vladimir Darida (87. Antonin Barak), Tomas Soucek, Jakub Jankto (74. Petr Sevcik) - Patrik Schick (75. Michael Krmencik).