Janusz Niedźwiedź nowym trenerem Widzewa Łódź

Piłka nożna
Janusz Niedźwiedź nowym trenerem Widzewa Łódź
fot. Cyfrasport
Janusz Niedźwiedź jako trener Górnika Polkowice.

Janusz Niedźwiedź został nowym trenerem Widzewa Łódź - poinformował klub w oficjalnym komunikacie. Szkoleniowiec do tej pory pracował w Górniku Polkowice, z którym awansował do Fortuna 1 Ligi.

Niedźwiedź podpisał z Widzewem dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon. 

"Niedźwiedź w ostatnich trzech latach zaliczył z prowadzonymi przez siebie drużynami dwa awanse do wyższych lig i jednocześnie wygrywał z nimi rozgrywki ligowe. W dopiero co zakończonym sezonie jako trener Górnika Polkowice zdobył mistrzostwo II ligi i promocję do Fortuna 1 Ligi. Jego drużyna w 36 meczach zdobyła 76 punktów, notując 22 zwycięstwa, 10 remisów i tylko 4 porażki" - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

 "Wcześniej ten 39-letni szkoleniowiec podobny sukces odniósł z trzecioligową Stalą Rzeszów, z którą w sezonie 2018/2019 wygrał grupę 4. III ligi. Drużyna ze stolicy Podkarpacia przegrała wtedy jedynie 2 z 34 spotkań (bilans 22-10-2) i zdobyła 76 pkt. Po awansie do II ligi Janusz Niedźwiedź prowadził zespół Stali przez całą rundę jesienną 2019 roku oraz w dwóch pierwszych meczach wiosną 2020. W tym czasie m.in. zawitał z zespołem Stali na stadion Widzewa, gdzie jego drużyna przegrała 1:3 drugoligowy mecz z łodzianami" - poinformowano w komunikacie. 

 

W ostatnim sezonie Widzew prowadził inny były trener Górnika, Enkeleid Dobi. W trakcie rozgrywek został zastąpiony przez Marcina Broniszewskiego.

BS, Polsat Sport, widzew.com
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie