PKO BP Ekstraklasa: Mateusz Cholewiak piłkarzem Górnika Zabrze

Piłka nożna
PKO BP Ekstraklasa: Mateusz Cholewiak piłkarzem Górnika Zabrze
Fot. PAP
Mateusz Cholewiak zagra w Górniku Zabrze.

Piłkarze Górnika Zabrze rozpoczęli w piątek przygotowania do nowego sezonu ekstraklasy. Do drużyny dołączył pomocnik Mateusz Cholewiak, grający ostatnio w warszawskiej Legii.

Cholewiak podpisał dwuletni kontrakt. Jest drugim „letnim” wzmocnieniem 10. drużyny poprzednich rozgrywek. Wcześniej działacze Górnika zatrudnili pomocnika Roberta Dadoka ze Stali Mielec.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wisła Kraków pozyskała sponsora strategicznego 

 

31-letni Cholewiak w barwach stołecznej drużyny rozegrał 23 mecze, strzelił cztery gole i dwa razy świętował zdobycie tytułu mistrza Polski. „Cieszymy się, że trafia do nas gracz z bardzo dużym doświadczeniem i obyciem. Górnik potrzebuje piłkarzy, którzy odnosili sukcesy, a tak przecież jest w przypadku Mateusza. Będzie dobrym przykładem dla licznej zabrzańskiej młodzieży. Ma nie tylko umiejętności piłkarskie, ale i bardzo dobre cechy charakterologiczne. Mateusz jest tytanem pracy, wzorem pracowitości i odpowiedzialności na boisku i poza nim. To dla nas niezwykle istotne” – przedstawił piłkarza prezes Górniak Dariusz Czernik.

 

 

Siedem lat młodszy Dadok też związał się z zabrzanami na dwa sezony. Pożegnali się ze śląskim klubem słowacki pomocnik Roman Prochazka, który przeniósł się do Spartaka Trnawa oraz obrońca Michał Koj (Korona Kielce).

 

Po zakończeniu sezonu w Górniku doszło do zmiany szkoleniowca, Marcina Brosza zastąpił Jan Urban.

 

Zabrzanie w trakcie przygotowań pojadą na dwa zgrupowania – do Wodzisławia Śląskiego i Opalenicy. W planach jest osiem sparingów, m.in. z cypryjską Omonią Nikozja, czeskim Banikiem Ostrawa.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie