PlusLiga: Miguel Tavares przeniósł się do Aluronu CMC Warty Zawiercie

Siatkówka
PlusLiga: Miguel Tavares przeniósł się do Aluronu CMC Warty Zawiercie
fot. Cyfrasport
Miguel Tavares

W nowym sezonie Miguel Tavares będzie reprezentował barwy Aluron CMC Warty Zawiercie. Dla Portugalczyka będzie to już trzeci sezon w PlusLidze.

Tavares będzie drugim Portugalczykiem, który będzie reprezentować barwy Aluron CMC Warty Zawiercie. Przypomnijmy, że wcześniej, przez dwa lata, jako Jurajski Rycerz występował Alex Ferreira

 

- Pozyskaniem Miguela interesowaliśmy się już przed rokiem, znając bardzo pozytywną opinię na jego temat ze strony Alexa Ferreiry. Sam też był bardzo zainteresowany dołączeniem do naszego klubu, słysząc wiele dobrego od kapitana swojej drużyny narodowej. Gdy teraz nagle pojawiła się okazja, by do nas trafił, grzechem byłoby z niej nie skorzystać. W Lubinie pokazał polskim kibicom swoje duże możliwości. Dysponuje nieco innymi atutami niż Maxi Cavanna, dzięki czemu będzie się z nim świetnie uzupełniał, a statystycy przeciwników będą mieli utrudnione zadanie przy przygotowywaniu taktyki na mecze z nami - powiedział prezes Kryspin Baran.

 

- Znałem Miguela z reprezentacji Portugalii. To zawodnik o bardzo dużej jakości i dużym doświadczeniu, który ma zdolności przywódcze. Wyśmienity w zagrywce oraz defensywie. Sparowany z Cavanną, dzięki czemu będziemy jeszcze bardziej stabilni na pozycji rozgrywającego. On ma inny styl gry, niż Cavanna i to da naszemu zespołowi więcej możliwości - zauważył Igor Kolaković, nasz szkoleniowiec.

 

Tavares to 28-letni rozgrywający. Swoje pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce stawiał w Benfice Lizbona, do której trafił w 2010 roku i spędził tam cztery lata. Później zakładał koszulkę Piacenzy, Tourcoing Lille Metropole i Cuprum Lubin. W ostatnim sezonie w barwach tego ostatniego pojawiał się na boisku 26 razy. Łącznie zdobył 85 punktów, w tym 41 zagrywką i 22 blokiem.

 

 

- Zdecydowałem się dołączyć do Aluron CMC Warty Zawiercie, bo cele moje i cele zespołu podążają w tym samym kierunku. To bardzo ambitny klub, a ja jestem bardzo ambitnym zawodnikiem. To sprawia, że chcę zrobić krok do przodu i dołączyć do zespołu walczącego w następnym sezonie o czołowe miejsca w PlusLidze - powiedział Tavares.

MC, Polsat Sport, aluroncmc.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie