Grupa Polsat Boxing Promotions nawiązała współpracę z innymi promotorami i wybrała bazę

Sporty walki
Grupa Polsat Boxing Promotions nawiązała współpracę z innymi promotorami i wybrała bazę
fot. Polsat Sport
Grupa Polsat Boxing Promotions nawiązała współpracę z innymi promotorami.

Nowe otwarcie w promocji polskiego boksu. Grupa Polsat Boxing Promotions nawiązała współpracę z innymi promotorami. Utalentowani pięściarze wspólnie trenowali w Warszawie.

Na warszawskim Bemowie pojawiło się czterech utalentowanych zawodowców, m.in z grup Rocky Boxing Krystiana Każyszki i Husarii Kamila Jęcza.

 

- Fajnie się tu odnajduję. Mam nadzieję, że to wszystko wypali i będziemy mogli rozwijać się jako zawodowi pięściarze. Czekamy tylko na walki, żeby piąć się w rankingach - powiedział Radomir Obruśniak, zawodnik Rocky Boxing. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Nowe otwarcie w promocji polskiego boksu! "To projekt nie na rok, a na kilkanaście lat" 

 

Współpraca promotorów to nowy model promocji boksu w Polsce zainicjowany przez Polsat Boxing Promotions.

 

- Coś ruszyło. Widzimy już sukcesu Polskiego Związku Bokserskiego. Chcemy nawiązać nic współpracy. Jedną z gałęzi tego projektu jest boks amatorski. Chcemy pomóc trenerom, okręgowym związkom i samym dzieciakom. Żeby każdy został dostrzeżony i miał warunki rozwoju - mówił Fiodor Łapin. 

 

Najbliżej podpisania indywidualnego kontraktu z Polsat Boxing Promotions jest Konrad Kaczmarkiewicz. Docelowo grupa planuje działać dwutorowo, wychowując zawodników w boksie zawodowym i olimpijskim. Pięściarski projekt Telewizji Polsat przewiduje wieloletnią, kompleksową odbudowę polskiego pięściarstwa.

 

Grupa Polsat Boxing Promotions planuje jednocześnie inwestycję w profesjonalną bazę przygotowań. Zawodnicy na stałe mają trenować w ośrodku przygotowań olimpijskich w boksie warszawskiej Legii. Janusz Gortat, Wiesław Rudkowski, Józef Grudzień, Kazimierz Szczerba, Andrzej Gołota... Właśnie stąd wyjeżdżali na igrzyska i wracali z medalami. Teraz ma to być także ośrodek przygotowań grupy Polsat Boxing Promotions.

 

- To jest wielka historia polskiego boksu. Tu trenowali zawodnicy wielkiej klasy. Chcemy zrobić tu naszą bazę. Chcemy dać nowe tchnienie dać do tej sali. Mamy wielkie pomysły związane z tym miejscem - tłumaczył trener Łapin. 

 

Dla młodych zawodników współpraca z nowa grupą promotorską to szansa na występ na Polsat Boxing Night. Polsat Boxing Promotions jeszcze w tym roku planuje zorganizowanie dwóch gal.

 

Artur Łukaszewski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie