Tour de France: Michał Kwiatkowski w składzie Ineos Grenadiers

Inne
Tour de France: Michał Kwiatkowski w składzie Ineos Grenadiers
fot. PAP/Panoramica
Michał Kwiatkowski znalazł się w składzie brytyjskiej ekipy Ineos Grenadiers na Tour de France.

Zgodnie z oczekiwaniami Michał Kwiatkowski znalazł się w składzie brytyjskiej ekipy Ineos Grenadiers na Tour de France. Będzie to ósmy start polskiego kolarza w "Wielkiej Pętli", która rozpocznie się 26 czerwca w Breście.

Drużyna prowadzona przez Dave'a Brailsforda ma kilku kandydatów do roli lidera. We Francji będą się ścigać: zwycięzca Tour de France z 2018 roku Brytyjczyk Geraint Thomas, triumfatorzy Giro d'Italia - Ekwadorczyk Richard Carapaz (2019) i Brytyjczyk Tao Geoghegan Hart (2020), a także Australijczyk Richie Porte, trzeci w ubiegłorocznej "Wielkiej Pętli".

 

ZOBACZ TAKŻE: Rafał Majka wrócił po przerwie i zajął czwarte miejsce w wyścigu

 

W ostatnich dniach Carapaz zwyciężył w wyścigu Dookoła Szwajcarii, a Porte - w Criterium du Dauphine. Kwiatkowski, zwycięzca etapu w ubiegłorocznej edycji, będzie jednym z pomocników lidera, obok Hiszpana Jonathana Castoviejo, Brytyjczyka Luke'a Rowe'a i Holendra Dylana van Baarle.

 

- Mamy drużynę, która przejmie inicjatywę i wykorzysta każdą okazję - zapowiedział Brailsford. - Kluczowe dla nas w Tour de France są nasza zbiorowa siła i dobre zrozumienie. Spodziewajcie się nieoczekiwanego – dodał.

 

Kolarze grupy Ineos, wcześniej znanej pod szyldem Sky, wygrali siedem z dziewięciu ostatnich edycji Tour de France: czterokrotnie Brytyjczyk Chris Froome oraz po jednym zwycięstwie - jego rodacy Bradley Wiggins i Geraint Thomas, a także Kolumbijczyk Egan Bernal. W ubiegłym roku "Grenadierzy" ponieśli jednak porażkę, gdy ich jedyny lider - Bernal wycofał z powodu problemów zdrowotnych.

 

W tym roku Kolumbijczyk nie był brany pod uwagę do startu we Francji, za to w maju wygrał Giro d'Italia. Kwiatkowski będzie prawdopodobnie jednym z dwóch Polaków w Tour de France. Do startu w największym wyścigu kolarskim przygotowuje się Rafał Majka, który ma wspierać ubiegłorocznego triumfatora - Słoweńca Tadeja Pogacara. Ich drużyna - UAE Team Emirates - nie podała jeszcze oficjalnego składu.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie