Euro 2020: Portugalia - Niemcy 2:4. Dwa gole samobójcze i show Gosensa

Niemcy pewnie pokonali Portugalczyków.

Reprezentacja Niemiec pokonała Portugalię 4:2 w meczu grupy F Euro 2020. Dwa gole dla naszych zachodnich sąsiadów zdobyli... Portugalczycy. Podopieczni Fernando Santosa strzelili w tym meczu dwie bramki samobójcze.

Już w piątej minucie gry piłka zatrzepotała w siatce. Pięknymi nożycami popisał się Robin Gosens. Przez chwilę było 1:0 dla Niemiec, ale sędzia po konsultacji z VAR odgwizdał spalonego. Później blisko zdobycia gola był Toni Kroos, lecz jego strzał został zablokowany.

Po kwadransie gry na prowadzenie wyszła Portugalia. Niemcy wykonywali rzut rożny, po którym szybki kontratak wyprowadzili podopieczni Fernando Santosa. Kapitalnym podaniem popisał się Bernardo Silva, który wypatrzył wychodzącego za linię obrony Jotę. Gracz Manchesteru City posłał długie podanie, które Jota przechwycił. Następnie zawodnik Liverpoolu wyłożył piłkę do pustej bramki Cristiano Ronaldo. To trzecie trafienie CR7 na tym turnieju.

Do wyrównania Niemcy doprowadzili w 35. minucie gry. Robin Gosens mocno posłał piłkę w pole karne. Zagranie przeciął Ruben Dias i skierował futbolówkę do własnej siatki. Pięć minut później było już 2:1 dla Niemców. Po wielkim zamieszaniu w polu karnym gola samobójczego strzelił Raphael Guerreiro. Sędzia analizował jeszcze tę sytuacją pod kątem spalonego, lecz ostatecznie orzekł, że nie doszło do złamania przepisów. W ciągu pięciu minut Portugalczycy strzelili sobie dwa gole. W końcówce pierwszej połowy o krok od podwyższenia prowadzenia był Serge Gnabry, ale dobrą interwencją popisał się Rui Patricio

Zaledwie sześć minut po zmianie stron Niemcy podwyższyli prowadzenie. Z lewego skrzydła dośrodkował Gosens, a w polu karnym nogę dołożył Kai Havertz. Piłkarz Chelsea trafił do siatki i mieliśmy już 3:1. Na 4:1 w 60. minucie podwyższył Gosens, który strzałem głową zamknął dośrodkowanie Joshuy Kimmicha. Obrońca Atalanty potwierdził swój znakomity występ w tym spotkaniu.

Portugalczycy zmniejszyli straty w 67. minucie, gdy po rzucie wolnym z najbliższej odległości piłkę do bramki skierował Jota. W 78. minucie z dystansu huknął wprowadzony z ławki Renato Sanches. Piłka po atomowym uderzeniu gracza Lille trafiła w słupek. Więcej goli i dogodnych sytuacji nie zobaczyliśmy. Niemcy odniosły pierwsze zwycięstwo na Euro 2020.

Portugalia - Niemcy 2:4 (1:2)

Bramki: Ronaldo 15, Jota 67 - Dias 35 (s), Guerreiro 39 (s), Havertz 51, Gosens 60

Portugalia: Rui Patricio - Nelson Semedo, Pepe, Ruben Dias, Raphael Guerreiro - Bernardo Silva (46. Renato Sanches), William Carvalho (58. Rafa Silva), Bruno Fernandes (64. Joao Moutinho), Danilo Pereira - Diogo Jota (83. Andre Silva), Cristiano Ronaldo.

Niemcy: Manuel Neuer - Matthias Ginter, Mats Hummels (63. Emre Can), Antonio Ruediger - Joshua Kimmich, Ilkay Guendogan (73. Niklas Suele), Toni Kroos, Robin Gosens (62. Marcel Halstenberg) - Kai Havertz (73. Leon Goretzka), Thomas Mueller, Serge Gnabry (87. Leroy Sane).