Euro 2020: Węgry - Francja. Niespodzianka w Budapeszcie!

Węgry sprawiły nie lada niespodziankę, remisując z Francją 1:1 w drugiej serii spotkań fazy grupowej Euro 2020. Podopieczni Marco Rossiego oszaleli z radości po ostatnim gwizdku sędziego!

Węgrzy i Francuzi rozpoczęli turniej w zupełnie innych nastrojach. Pierwsi przegrali z Portugalią 0:3, chociaż długo walczyli jak równy z równym z obrońcą mistrzowskiego tytułu. Drudzy wygrali z Niemcami 1:0, na dodatek w Monachium.

W pierwszej połowie faworyzowani "Trójkolorowi" mieli przewagę i stworzyli sobie kilka świetnych okazji. Petera Gulacsiego próbowali pokonać Karim Benzema, Antoine Griezmann czy Kylian Mbappe, jednak bezskutecznie. Kiedy wydawało się, że piłkarze obu drużyn zejdą do szatni przy bezbramkowym remisie, wynik otworzył Attila Fiola! Węgrzy przeprowadzili wzorowy szybki atak, wymieniając kilka podań, po czym 31-latek wpadł w pole karne i nie dał szans bramkarzowi. Na zegarze wybiła wówczas druga minuta doliczonego czasu gry.

Po przerwie Francuzi ruszyli do ataku. W 59. minucie Ousmane Dembele trafił w słupek, co było ostrzeżeniem dla Węgrów. W 66. minucie Griezmann doprowadził do wyrównania po zagraniu Mbappe i zbyt krótkim wybiciu piłki przez Williego Orbana. Mimo kilku kolejnych prób, mistrzowie świata nie zdołali po raz drugi znaleźć sposobu na Gulacsiego.

Węgry - Francja 1:1 (1:0)

Bramki: Fiola 45+2 - Griezmann 66

Węgry: Peter Gulacsi - Endre Botka, Willi Orban, Attila Fiola, Attila Szalai - Loic Nego, Adam Nagy, Andras Schaefer (75. Tamas Cseri), Laszlo Kleinheisler (84. Gergo Lovrencsics) - Roland Sallai, Adam Szalai (26. Nemanja Nikolic)

Francja: Hugo Lloris - Benjamin Pavard, Raphael Varane, Presnel Kimpembe, Lucas Digne - N'Golo Kante, Paul Pogba (76. Corentin Tolisso), Adrien Rabiot (57. Ousmane Dembele, 87. Thomas Lemar) - Antoine Griezmann, Kylian Mbappe, Karim Benzema (76. Olivier Giroud)