Karolina Karasiewicz mistrzynią Polski elity w wyścigu ze startu wspólnego

Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Toruń Nestle Fitness) zdobyła w Kartuzach tytuł mistrzyni Polski elity w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego. Dwa dni wcześniej w Chmielnie sięgnęła również po złoty medal w jeździe indywidualnej na czas.

W sobotę pochodząca z Łodzi 28-letnia zawodniczka finiszowała najszybciej z peletonu, wyprzedzając Darię Pikulik (KK Lark Ziemia Darłowska) oraz Dominikę Włodarczyk (MAT Atom Deweloper Wrocław), która oprócz brązowego medalu w elicie odebrała złoty w kategorii do lat 23.

Broniąca tytułu Marta Lach (Caratizit) zajęła 13. miejsce.

Karasiewicz po raz drugi została mistrzynią Polski ze startu wspólnego. Poprzednio triumfowała w Gdyni w 2017 roku. Ściga się z powodzeniem także na torze - w ubiegłym roku w Płowdiw zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w wyścigu punktowym. Jeszcze większe sukcesy na torze odnosi Pikulik, brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw świata w Berlinie w olimpijskiej konkurencji omnium.

W Kartuzach nie startowała najlepsza polska kolarka Katarzyna Niewiadoma.

W wyścigu juniorów zwyciężył Kacper Hoppa (UKS Copernicus Toruń).

W niedzielę odbędą się wyścigi juniorek oraz wspólny elity mężczyzn i młodzieżowców. Tytułu będzie bronić Stanisław Aniołkowski. Zabraknie na starcie Michała Kwiatkowskiego i Rafała Majki, którzy przygotowują się do Tour de France.