Liga Narodów siatkarek: Chiny - Polska. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Chiny i Polska zmierzą się w meczu 14. kolejki Ligi Narodów siatkarek. Faworytem spotkania będzie reprezentacja Chin, ale to Biało-Czerwone mają za sobą obiecujący występ w meczu z USA. Relacja i wynik na żywo spotkania Chiny - Polska od godz. 16:00 na Polsatsport.pl.

Czas na kolejne emocje w Lidze Narodów siatkarek! Tym razem zgromadzeni przed ekranami kibice będą mogli zobaczyć w akcji reprezentacje Chin i Polski. Czy Biało-Czerwone pokonają wyżej notowane rywalki?


Dyspozycja reprezentacji Polski w tegorocznej edycji Ligi Narodów jest daleka od ideału. Po trzynastu rozegranych kolejkach Biało-Czerwone zajmują 12. miejsce z czterema zwycięstwami i dziewięcioma porażkami na koncie. W ostatnich pięciu spotkaniach zdołały pokonać jedynie Tajlandię 3:0 przegrywając przy tym z Japonią (2:3), Brazylią (0:3), Niemkami (0:3) oraz USA (0:3). Nadzieję może budzić ostatni mecz z niepokonanymi w tegorocznej edycji Amerykankami. Polki w pierwszym i drugim secie walczyły na przewagi do samego końca i sprawiły sporo problemu swoim rywalkom pokazując charakter i wolę walki. Na to samo liczą kibice w kolejnym meczu z Chinami.

 

ZOBACZ TAKŻE: Brazylia drugim uczestnikiem Final Four


Łatwo jednak nie będzie. Chinki to piąta drużyna w aktualnej tabeli, która zgromadziła osiem wygranych i tylko pięć razy znosiła gorycz porażki. Złą wiadomością dla Polek jest także ostatnia forma najbliższych rywalek, bowiem w ostatnich pięciu spotkaniach odnosiły same zwycięstwa. Tak było w przypadku meczów z Brazylią (3:2), Holandią (3:0), Dominikaną (3:1), Włochami (3:0) oraz Rosją (3:0).


Liga Narodów siatkarek jest organizowana przez FIVB od 2018 roku. Jest kontynuacją rozgrywanej w latach 1993–2017 imprezy World Grand Prix. Dwie dotychczasowe edycje wygrała reprezentacja USA. Rozgrywki w 2020 roku zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Edycja 2021 jest rozgrywana w "bezpiecznej bańce" we włoskim mieście Rimini.


Relacja i wynik na żywo spotkania Chiny - Polska od godz. 16:00 na Polsatsport.pl.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie