Polska zatrzymała Hiszpanię! Biało-Czerwoni wciąż w grze o awans

Reprezentacja Polski zremisowała 1:1 z Hiszpanią.

Reprezentacja Polski zremisowała 1:1 z Hiszpanią w ramach piłkarskich mistrzostw Europy. Gola dla Biało-Czerwonych na wagę remisu strzelił Robert Lewandowski.

Polacy dobrze weszli w ten mecz i przejęli inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami. W jednej z pierwszych akcji w polu karnym Hiszpanów szalał Piotr Zieliński, który padł na murawę po interwencji przeciwnika. Sędzia uznał jednak, że nie było faulu i nie podyktował jedenastki dla "Biało-Czerwonych". Kilka chwil później z dystansu groźnie uderzył Mateusz Klich, jednak tuż nad bramką Hiszpanii.

W 10. minucie po raz pierwszy groźniej do ataku ruszyli Hiszpanie, ale strzał Daniego Olmo pewnie obronił Wojciech Szczęsny. Co nie udało się Olmo, wyszło Alvaro Moracie. Napastnik Juventusu wykorzystał dogranie Gerarda Moreno z prawej strony pola karnego i pokonał klubowego kolegę. Wydawało się, że były zawodnik Chelsea czy Realu Madryt znajdował się na pozycji spalonej, jednak było inaczej i faworyci wyszli na prowadzenie.

Choć przewaga w posiadaniu piłki była po stronie Hiszpanów, swoje sytuacje mieli też Polacy. W 35. minucie Lewandowski dograł w pole karne do Karola Świderskiego, jednak napastnik PAOK Saloniki uderzył niecelnie. Również niecelnie, choć był znacznie bliżej strzelenia gola, uderzył w 43. minucie - w słupek. W świetnej sytuacji, dobijając strzał Świderskiego, znalazł się Lewandowski, ale uderzył prosto w bramkarza Hiszpanii.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla Polaków. W 54. minucie gola na 1:1 strzelił Lewandowski. Kapitan polskiej kadry wykorzystał dośrodkowanie Kamila Jóźwiaka z prawej strony i uderzeniem głową pokonał Unaia Simona. Kilka chwil później mogło być 2:1 dla Hiszpanii. Rzut karny zmarnował jednak Gerard Moreno, a dobijający strzał Morata fatalnie się pomylił.

W 73. minucie w niezłej sytuacji znalazł się Ferran Torres, jednak jego uderzenie głową okazało się niecelne. Kilka minut później Rodri strzelił z kilkunastu metrów, jednak Szczęsny pewnie interweniował. W 84. minucie ponownie zakotłowało się w polu karnym golkipera Juventusu, który ofiarnie obronił strzał Moraty z bliskiej odległości.

Jak się okazało, na golach Moraty i Lewandowskiego strzelanie w tym meczu się skończyło. Po dwóch seriach gier Hiszpanie mają tym samym na swoim koncie dwa punkty, a Polacy - jeden. Liderami grupy E są Szwedzi (cztery punkty), a drugie miejsce, dzięki wygranej z Polską, zajmuje Słowacja. W ostatniej kolejce Biało-Czerwoni, którzy wciąż mają szansę na awans do kolejnej fazy turnieju, zmierzą się ze Szwecją.

Hiszpania - Polska 1:1 (1:0)
Bramka: Morata 25 - Lewandowski 54

Hiszpania: Unai Simon - Marcos Llorente, Aymeric Laporte, Pau Torres, Jordi Alba - Koke (68. Pedro Sarabia), Rodri Hernandez, Pedri Gonzalez - Gerard Moreno (68. Fabian Ruiz), Alvaro Morata (87. Mikel Oyarzabal), Dani Olmo (61. Ferran Torres)

Polska: Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek (85. Paweł Dawidowicz) - Kamil Jóźwiak, Jakub Moder (85. Karol Linetty), Mateusz Klich (55. Kacper Kozłowski), Piotr Zieliński, Tymoteusz Puchacz - Karol Świderski (68. Przemysław Frankowski), Robert Lewandowski