Klaudiusz Sevković: Chcemy przestrzegania regulaminu

Piłka ręczna
Klaudiusz Sevković: Chcemy przestrzegania regulaminu
fot. Cyfrasport

Zarząd Ruchu Chorzów, spadkowicza z ekstraklasy piłkarek ręcznych, uważa, że przyznanie awansu Koronie Kielce jest niezgodne z przepisami. - Chcemy przestrzegania regulaminu. Będziemy walczyć we wszystkich instancjach - powiedział PAP prezes Ruchu Klaudiusz Sevković.

Chorzowianki zajęły w ekstraklasie ostatnie, ósme miejsce, co oznaczało spadek do pierwszej ligi. Ich miejsce miał zająć najlepszy zespół turnieju z udziałem mistrzów trzech grup pierwszej ligi.

 

ZOBACZ TAKŻE: Karkonosze Jelenia Góra rezygnują z awansu. "Nie jesteśmy w stanie spełnić wymogów licencyjnych"

 

Przed zawodami wycofał się jednak Sambor Tczew, bo działacze klubu uznali, że organizacyjnie i finansowo nie są gotowi na spełnienie warunków stawianych zespołom ekstraklasy. Potem MKS Karkonosze Jelenia Góra pokonał w decydującym spotkaniu Suzuki Koronę Handball Kielce 30:29. Tyle, że dolnośląski klub zrezygnował z gry w elicie, też nie mogąc spełnić jej wymogów.

 

- Są absurdalnie wyśrubowane - tłumaczył PAP prezes MKS Tomasz Kowalczyk.

 

Szefowie Ruchu uważają, że w świetle przepisów to śląska drużyna powinna zostać w ekstraklasie.

 

- Nie robimy niczego przeciwko klubowi z Kielc. Chodzi nam o respektowanie zapisów regulaminu. Korona nie spełniła kryterium sportowego awansu, bo nie wygrała pierwszej ligi. A tymczasem z "automatu" przypisano jej prawo występów w ekstraklasie - dodał Sevković.

 

Podkreślił, że Ruch złożył wcześniej dokumenty licencyjne w postępowaniu, które potrwa do końca czerwca.

 

- My oficjalnie dostaliśmy tylko komunikat, że awans wywalczyła drużyna z Jeleniej Góry. Jesteśmy przygotowani do gry w ekstraklasie, spełnimy wymogi, nie mamy żadnych długów. Jeśli przyjdzie nam grać w pierwszej lidze, wygramy ją i za rok wrócimy, ale chcemy przestrzegania przepisów - stwierdził.

 

Prowadząca rozgrywki elity spółka poinformowała w komunikacie, że MKS Karkonosze nie złożył wniosku licencyjnego, a w tej sytuacji - na podstawie regulaminu rozgrywek 1. ligi - prawo awansu uzyskała Korona i jej dokumenty podlegają weryfikacji.

 

Lista klubów, które dostaną licencje na kolejny sezon ma zostać opublikowana w lipcu.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie