Tokio 2020: Ryan Lochte nie pojedzie na igrzyska. Nie zdobył kwalifikacji

Inne
Tokio 2020: Ryan Lochte nie pojedzie na igrzyska. Nie zdobył kwalifikacji
fot. PAP/EPA
- Mam poczucie, że wszystkich zawiodłem - powiedział Ryan Lochte

Jeden z najbardziej utytułowanych pływaków w historii Ryan Lochte nie wystartuje w zbliżających się igrzyskach w Tokio. Blisko 37-letni Amerykanin nie zdołał zdobyć kwalifikacji podczas zawodów w Omaha. Lochte ma w dorobku 12 medali olimpijskich, w tym sześć złotych. Na podium mistrzostw świata stawał natomiast 27 razy, a 18-krotnie na jego najwyższym stopniu.

Igrzyska w Tokio byłyby jego piątymi w karierze. Ostatnią szansą na zdobycie kwalifikacji był wyścig na 200 m stylem zmiennym. Bilet do Japonii otrzymywało dwóch najlepszych zawodników. Lochte był siódmy.

 

- Poczucie, że wszystkich zawiodłem, to dla mnie jedna z najtrudniejszych rzeczy. Chciałem wszystkim udowodnić, że się zmieniłem, że jestem inną osobą - powiedział Lochte, którego rywalizację oglądały jego żona i dzieci.

 

ZOBACZ TAKŻE: Naomi Osaka podjęła decyzję ws. Wimbledonu i IO w Tokio

 

Od igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku Lochte nie ma dobrej passy. W Brazylii wraz z trzema kolegami zdemolował pomieszczenia toalety na stacji benzynowej i wdał się w awanturę z ochroniarzami. Później sportowcy kłamali, że zostali napadnięci.

 

Za swoje zachowanie został zdyskwalifikowany na 10 miesięcy przez federację pływacką i komitet olimpijski USA. Stracił też 100 tysięcy dolarów premii, ale na wymierzenie dodatkowej kary nie zdecydował się Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

 

Natomiast w 2018 roku został zdyskwalifikowany na 14 miesięcy za naruszenie przepisów antydopingowych. Przyjął wówczas dożylnie płyn przekraczający 100 ml, na co nie miał pozwolenia.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie