Fortuna 1 Liga: Z szóstego miejsca do PKO BP Ekstraklasy! Górnik Łęczna zagra w elicie

Górnik Łęczna awansował do ekstraklasy.

Górnik Łęczna pokonał 1:0 ŁKS Łódź w finale barażu o awans do PKO BP Ekstraklasy. "Zielono-czarni" wracają do najwyższej klasy rozgrywkowej po czterech latach przerwy. Bramkę na wagę awansu zdobył w 11. minucie gry Serhij Krykun.

Jedyna bramka w tym meczu padła w 11. minucie gry. Prawym skrzydłem popędził Michał Mak, który następnie zagrał piłkę w pole karne. Tam dobrze nabiegał Serhij Krykun. Ukrainiec przeciął zagranie i skierował futbolówkę do siatki. Górnik prowadził 1:0.

Po stracie bramki gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Łodzianie przesunęli się na połowę rywali i budowali tam ataki pozycyjne. W 30. minucie gry Maciej Wolski przegrał wyścig o piłkę w polu karnym z Maciejem Gostomskim. Powtórka pokazała, że gracz ŁKS był na spalonym. Dziewięć minut później świetną okazję dla ŁKS zmarnował Pirulo. Jego strzał nieznacznie minął bramkę Górnika.

Końcówka pierwszej odsłony należała jednak do gości. Bliscy zdobycia gola byli Krykun i Baranowski. Po strzale głową tego drugiego piłka odbiła się od poprzeczki. Ostatecznie rezultat się nie zmienił i ''zielono-czarni" zeszli do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. Warto wspomnieć, że do pierwszej części gry doliczonych zostało łącznie siedem minut. Wszystko przez pirotechnikę odpaloną przez kibiców. Dym utrudnił widoczność na boisku i spotkanie zostało przerwane.

W drugiej połowie gracze ŁKS ruszyli do ataku. W 52. minucie strzał Ricardinho w ostatniej chwili zablokował Tomasz Midzierski. Łodzianie przeważali, ale w końcu do głosu doszli gracze z Łęcznej. Blisko zdobycia gola był Przemysław Banaszak, ale w tej sytuacji skutecznie interweniował Dawid Arndt.

Później podopieczni Marcina Pogorzały zaczęli się spieszyć. Walcząc o drugiego gola zepchnęli rywali do defensywy. W 80. minucie Pirulo obił poprzeczkę, a następnie po kontrataku w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem ŁKS znalazł się Banaszak. Gracz Górnika jednak spudłował. Ostatecznie mimo naporu łodzian i kontrataków łęcznian rezultat spotkania już się nie zmienił. Podopieczni Kamila Kieresia wywalczyli sobie awans do ekstraklasy po czterech latach przerwy.