Liga Narodów siatkarek 2021: Wyniki meczów 15. kolejki

W niedzielę zakończyły się zmagania w fazie zasadniczej Ligi Narodów siatkarek. Polki na pożegnanie z Rimini wygrały z reprezentacją Rosji 3:2. Sprawdź wyniki meczów 15. kolejki Ligi Narodów siatkarek.

W pierwszym niedzielnym meczu Dominikana wygrała po tie-breaku z Niemcami. Siatkarki z Karaibów wygrały dwa pierwsze sety, rywalki wyrównały stan meczu, ale w decydującym secie znów górą były Dominikanki.

Spotkanie numer dwa przyniosło pierwszą w tym turnieju porażkę reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Chinki nie miały już szans na awans do czołowej czwórki turnieju, ale zdominowały reprezentację USA i pewnie wygrały w trzech odsłonach. W pierwszym secie ograły rywalki aż 25:10. Mimo porażki, Amerykanki skończyły fazę zasadniczą na pierwszym miejscu z bilansem meczów 14–1 (42 punkty, sety 42–7).

Polki zakończyły zmagania w Rimini z bilansem pięciu zwycięstw i dziesięciu porażek. W swym ostatnim meczu pokonały reprezentację Rosji 3:2.

W półfinałach VNL 2021 zagrają cztery czołowe reprezentacje fazy zasadniczej: Stany Zjednoczone, Brazylia, Japonia oraz Turcja. Zostaną one rozegrane w czwartek 24 czerwca. Mecze o medale zaplanowano na piątek 25 czerwca.