Kamil Szeremeta przegrał przed czasem z Jaime Munguią o pas WBO Intercontinental

Sporty walki
Kamil Szeremeta przegrał przed czasem z Jaime Munguią o pas WBO Intercontinental
fot. Cyfrasport
Posiadaczem pasa WBO Intercontinental wagi średniej został Jaime Munguia.

Były mistrz Europy Kamil Szeremeta (21-2, 5 KO) przegrał przed czasem z Meksykaninem Jaime Munguią (37-0, 30 KO) walkę o pas WBO Intercontinental wagi średniej. Po szóstej rundzie polski pięściarz został poddany. Pojedynek odbył się w El Paso (Teksas).

Faworyzowany Munguia był wyraźnie lepszym bokserem, wyprowadził znacznie więcej mocnych i silnych ciosów. Polak walczył ambitnie, ale to było zbyt mało na byłego mistrza świata kategorii super półśredniej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Grupa Polsat Boxing Promotions nawiązała współpracę z innymi promotorami i wybrała bazę

 

Pół roku wcześniej Szeremeta przegrał z Kazachem Giennadijem Gołowkinem (41-1-1, 36 KO) walkę o pas czempiona IBF kat. średniej. Polak był liczony cztery razy: w pierwszej, drugiej i czwartej oraz siódmej rundzie.

 

 

Z Munguią miał rywalizować inny polski zawodnik Maciej Sulęcki (29-2, 11 KO), ale z różnych względów nie zdecydował się na ten pojedynek. Niemal w ostatniej chwili zastąpił go Szeremeta, który w ostatnim czasie przebywał we Włoszech na sparingach ze swoim następcą na tronie czempiona Europy wagi średniej Matteo Signanim (30-5-3, 11 KO).

PZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie