Euro 2020: Włochy - Walia. Komplet punktów Italii w fazie grupowej

Roberto Mancini, selekcjoner reprezentacji Włoch.

Reprezentacja Włoch pokonała Walię 1:0 w ostatnim meczu fazy grupowej, jeśli chodzi o zmagania w grupie A. Gola na wagę trzech punktów strzelił Matteo Pessina.

Włosi mieli przewagę od początku spotkania i udokumentowali ją trafieniem. W 39. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Marco Verratti, a Pessina sprytnym uderzeniem pokonał golkipera Walii. Dla pomocnika było to trzecie trafienie w reprezentacji Włoch w siódmym występie w kadrze narodowej.

Po chwili odpowiedzieć starali się Walijczycy, ale w jednej z kolejnych akcji ponownie szaleli Włosi. Tym razem gola starał się strzelić Federico Chiesa, jednak uderzył niecelnie.

W 53. minucie z rzutu wolnego strzelał Federico Bernardeschi, jednak pomocnik Juventusu trafił w słupek. Kilka chwil później Ethan Ampadu zobaczył czerwoną kartkę. Zawodnik Chelsea ostro potraktował Bernardeschiego i sędzia wyrzucił go z boiska.

Z kolei w 65. minucie świetnie na prawej stronie przedarł się Chiesa, który dograł w pole karne do Andrei Belottiego, ale napastnik Torino nie zdołał pokonać walijskiego bramkarza. Na kwadrans przed końcem w świetnej sytuacji znaleźli się Walijczycy. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę zgrał jeden z zawodników Walii, a z lewej nogi, wysoko nad bramką, uderzył Gareth Bale. Pod koniec swojego gola szukał jeszcze Belotti, ale ostatecznie mecz zakończył się jednobramkowym triumfem Italii.

Włosi zdobyli tym samym komplet punktów, jeśli chodzi o zmagania grupy A, którą wygrali. Na otwarcie turnieju pokonali 1:0 Turcję, następnie 3:0 Szwajcarów i na zakończenie Walię. Z kolei Walijczycy zdobyli cztery punkty i również wyszli z grupy, zajmując drugie miejsce.

Włochy - Walia 1:0 (1:0)
Bramka: Pessina 39

Włochy: Gianluigi Donnarumma (90. Salvatore Sirigu) - Emerson, Alessandro Bastoni, Leonardo Bonucci (46. Francesco Acerbi), Rafael Toloi - Matteo Pessina (87. Gaetano Castrovilli), Jorginho (75. Bryan Cristante), Marco Verratti, Federico Chiesa, Federico Bernardeschi (75. Giacomo Raspadori) - Andrea Belotti

Walia: Danny Ward - Chris Gunter, Neco Williams (86. Ben Davies), Joe Rodon, Connor Roberts, Ethan Ampadu - Joe Allen (86. Dylan Levitt), Aaron Ramsey, Joe Morrell (60. Kieffer Moore) - Daniel James (74. Harry Wilson), Gareth Bale (86. David Brooks)