Euro 2020: Ukraina - Austria. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

W poniedziałkowym meczu trzeciej kolejki fazy grupowej reprezentacja Ukrainy zmierzy się z Austrią. Po dwóch seriach spotkań obie reprezentacje mają na koncie po trzy punkty. Stawką spotkania jest zajęcie drugiego miejsca w grupie. Relacja na żywo z meczu Ukraina - Austria na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 18:00.

Zarówno Austria, jak i Ukraina, na koncie mają porażki z Holandią (która już jest pewna zajęcia pierwszego miejsca w grupie) oraz zwycięstwa z Macedonią Północną. Ukraina przegrała z Holandią 3:2, a Austria 0:2. Jeżeli chodzi o zwycięstwa z Macedonią, to zespół Andrija Szewczenko pokonał ją 2:1, a drużyna prowadzona przez trenera Franco Fodę wygrała z nią 3:1.

 

ZOBACZ TAKŻE: Euro 2020. Ukraina - Macedonia Północna. Wielkie emocje i dwa niewykorzystane karne!

 

Już po tych wynikach widać, że drużyny Ukrainy i Austrii grają na zbliżonym poziomie. Oba zespoły mają po trzy punkty, ale Ukraińcy - dzięki lepszemu bilansowi bramek - wyprzedzają w tabeli Austrię, zajmując drugie miejsce w tabeli grupy C. Remis wystarczy im, żeby ją utrzymać. Austriacy najprawdopodobniej mogliby wyjść z trzeciego miejsca, ale - żeby nie ryzykować - muszą zagrać w tym meczu o zwycięstwo. Podobnie podchodzą do tego nasi wschodni sąsiedzi.

 

- Nastawianie się na remis może zostać ukarane. Cała ta narracja, że obie drużyny zadowolą się remisem, natychmiast powinna zostać przerwana. To nie jest w porządku. Nasz zespół jest gotowy i rozumie, jak ważny czeka go mecz. Obie drużyny są w takiej samej sytuacji. My zagramy odpowiedzialnie. Znamy stawkę meczu i wiemy, jaki wynik daje nam awans do kolejnej rundy - powiedział przed tym spotkaniem trener Andrij Szewczenko.

 

Bilans bezpośrednich meczów obu ekip również jest wyrównany. W 2011 roku Ukraińcy wygrali w meczu towarzyskim 2:1, a rok później w spotkaniu podobnej rangi Austriacy zwyciężyli 3:2. Obie drużyny są również sąsiadami w aktualnym rankingu FIFA. Austriacy zajmują w nim 23. miejsce, a Ukraińcy 24. pozycję.

 

Relacja na żywo z meczu Ukraina - Austria na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 18:00.

MB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie