Euro 2020: W Petersburgu nowe ograniczenia epidemiczne, w tym w Strefie Kibica

Piłka nożna
Euro 2020: W Petersburgu nowe ograniczenia epidemiczne, w tym w Strefie Kibica
fot. PAP/Adam Warżawa
W Sankt Petersburgu zmniejszono dozwoloną liczbę gości w Strefie Kibica.

W Sankt Petersburgu, gdzie trwają mistrzostwa Europy w piłce nożnej, weszły w życie nowe ograniczenia wprowadzone z powodu wzrostu zachorowań na Covid-19. Z 5 tysięcy do trzech tysięcy zmniejszono dozwoloną liczbę gości w Strefie Kibica w centrum miasta.

Chodzi o "Piłkarską Wioskę" (Football Village) ME 2021, działającą na Placu Koniuszennym w centrum miasta nad Newą. Od poniedziałku może ją odwiedzać jednocześnie tylko 3 tysiące ludzi. Ograniczenia dotknęły także centrum sportowego Jubilejnyj (Pałac Sportu), w którym również kibice mogą oglądać mecze i spędzić czas pomiędzy rozgrywkami. Teraz do Jubilejnego wejdzie nie więcej niż 1000 osób.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Lewandowski pracował za czterech"

 

Wcześniej już władze Petersburga nakazały zlikwidowanie w "Piłkarskiej Wiosce" punktów gastronomicznych i sprzedaży jedzenia. Od 17 czerwca w Strefie Kibica można kupować tylko napoje. Kibice muszą nosić medyczne maseczki ochronne.

 

Od poniedziałku zamknięte są w Sankt Petersburgu aquaparki i wesołe miasteczka. Na imprezy z udziałem ponad 75 osób mogą wejść goście tylko z negatywnym wynikiem testu na Covid-19.

PZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie