Fortuna 1 Liga: Mateusz Dróżdż nowym prezesem Widzewa Łódź

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: Mateusz Dróżdż nowym prezesem Widzewa Łódź
Fot. PAP
Mateusz Dróżdż nowym prezesem Widzewa Łódź.

Widzew Łódź poinformował w oficjalnym komunikacie, że nowym prezesem zarządu klubu będzie Mateusz Dróżdż. Były prezes Zagłębia Lubin i przewodniczący rady nadzorczej Górnika Polkowice obejmie stanowisko 22 czerwca.

- Mateusz Dróżdż z wykształcenia jest prawnikiem. Przez wiele lat pracował jako nauczyciel akademicki, m.in. w Katedrze Prawa Gospodarczego Uczelni Łazarskiego. Jest wykładowcą programu International Legal Studies w Salzburgu oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania infrastrukturą sportową, a także studiów anglojęzycznych afiliowanych przez Coventry University. Zasiadał w radach nadzorczych spółek Cuprum-Med sp. z o.o., Zagłębie Lubin SA oraz Ekstraklasa SA - czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie Widzewa. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Hiszpan nowym trenerem ŁKS 

 

 

Na tym stanowisku Dróżdż zastąpi Piotra Szora, który pełnił obowiązki prezesa po odejściu Martyny Pajączek. W środę 23 czerwca o godzinie 12:00 odbędzie się oficjalna konferencja prasowa z udziałem nowego prezesa Widzewa. 

 

Warto wspomnieć, że to nie pierwsze zmiany, które w ostatnim czasie zaszły w klubie z alei Piłsudskiego. Kilka dni temu nowym trenerem Widzewa został ogłoszony Janusz Niedźwiedź. Zastąpił on na tym stanowisku Marcina Broniszewskiego. 

 

Miniony sezon łodzianie ukończyli na 10. miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi ze stratą 10 punktów do strefy barażowej. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie