Euro 2020: Macedonia Północna - Holandia. Pewna wygrana faworytów

Holandia ograła Macedonię Północną.

Reprezentacja Holandii pewnie pokonała Macedonię Północną w swoim ostatnim meczu fazy grupowej. Podopieczni Franka de Boera triumfowali 3:0 i zajęli pierwsze miejsce w grupie C.

Spotkanie z Holandią było wyjątkowe dla kapitana Macedończyków, Gorana Pandeva. Doświadczony napastnik rozegrał w poniedziałek swój ostatni mecz w narodowych barwach. Był to jego występ numer 122 w kadrze, a przed spotkaniem pamiątkową otrzymał pamiątkową koszulkę od Holendrów.

Mecz rozpoczął się od ataków faworyzowanych "Oranje", jednak to Macedończycy strzelili pierwszego gola. Niestety dla nich - Ivan Trickovski znajdował się na pozycji spalonego i jego bramka z 10. minuty nie została uznana. Kilkanaście minut później outsiderzy ponownie byli bliscy wyjścia na prowadzenie, jednak piłka po strzale Aleksandara Trajkovskiego uderzyła w słupek bramki Holendrów.

Choć dogodne sytuacje stworzyli sobie Macedończycy, gola na 1:0 strzelili Holendrzy. Z szybką kontrą wyszedł Donyell Malen, a akcję sfinalizował Memphis Depay. W 30. minucie Denzel Dumfries był bliski podwyższenia rezultatu, jednak tym razem bramkarz Macedonii Północnej skutecznie interweniował. Pod koniec pierwszej połowy w polu karnym przeciwników ponownie szalał Depay, ale ostatecznie "Oranje" prowadzili do przerwy 1:0.

Po kwadransie drugiej połowy było już 3:0 dla faworytów. Dwa trafienia zanotował Georginio Wijnaldum. Dla kapitana Holendrów były to kolejno trafienia numer 24 i 25 w narodowych barwach. 30-letni pomocnik wyprzedził tym samym w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii reprezentacji Holandii słynnego Marco van Bastena - 24 bramki.

W 67. minucie mogło być 4:0 dla Holandii, jednak piłka po uderzeniu Wouta Weghorsta, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie, trafiła w poprzeczkę. Choć w ostatnich minutach spotkanie bardzo się otworzyło, jeśli chodzi o poczynania ofensywne obu drużyn, na trzecim golu strzelanie w tym meczu się skończyło. Holandia wygrała więc 3:0 i zajęła pierwsze miejsce w grupie C. Macedonia Północna zmagania zakończyła na ostatniej lokacje z zerowym dorobkiem punktowym.

Macedonia Północna - Holandia 0:3 (0:1)
Bramki: Depay 24, Wijnaldum 51, 58

Macedonia Północna: Stole Dimitrievski - Visar Musliu, Stefan Ristovski, Darko Velkovski - Arijan Ademi (78. Boban Nikolov), Ezgjan Alioski, Elif Elmas, Enis Bardhi (78. Vlatko Stojanovski) - Ivan Trickovski (56. Darko Churlinov), Alexandar Trajkovski (68. Ferchan Chasani), Goran Pandev (69. Tichomir Kostadinov)

Holandia: Maarten Stekelenburg - Matthijs de Ligt, Stefan de Vrij (46. Jurrien Timber), Patrick van Aanholt, Daley Blind, Denzel Dumfries (46. Steven Berghuis ) - Georginio Wijnaldum, Ryan Gravenberch, Frenkie de Jong (79. Cody Gakpo) - Memphis Depay (66. Wout Weghorst), Donyell Malen (66. Quincy Promes)