NHL: Vegas Golden Knights doprowadzili do remisu. Gol w dogrywce

W obu półfinałach rywalizacji o Puchar Stanleya memy remis 2:2

Hokeiści Vegas Golden Knights wygrali na wyjeździe z Montreal Canadiens 2:1 po dogrywce w czwartym meczu trzeciej rundy play off w hokejowej lidze NHL. Dzięki temu w serii półfinałowej Pucharu Stanleya doprowadzili do remisu 2-2. Poprzednie spotkanie tych ekip również rozstrzygnęła dogrywka.

Bohaterem "Złotych Rycerzy" był Nicolas Roy, który trafieniem na wagę zwycięstwa popisał się 78 sekund po rozpoczęciu dodatkowego czasu gry.

Gospodarze objęli prowadzenie pod koniec drugiej tercji po strzale Paula Byrona.

Przyjezdni wyrównali w kolejnej części spotkania za sprawą Braydena McNabba.

Niespodziewanie od początku w bramce ekipy z Las Vegas pojawił się Robin Lehner. Trener Peter DeBoer zdecydował się na zmianę w obsadzie tej pozycji po tym jak w poprzednim meczu kosztowną wpadkę zaliczył Marc-Andre Fleury.

Lehner dopiero po raz drugi w tej fazie play off pojawił się w wyjściowym składzie, ale nie zawiódł - zaliczył 27 udanych interwencji.

Canadiens w drugim spotkaniu z rzędu musieli sobie radzić bez swojego szkoleniowca Dominique Ducharme'a. W czwartek otrzymał on pozytywny wynik testu na COVID-19.

Zespół z Montrealu po raz 11. w ostatnich 15 meczach play off otworzyli wynik spotkania. Po raz pierwszy zaś w obecnej fazie pucharowej przegrał po dogrywce. Piąta odsłona tej rywalizacji odbędzie się we wtorek w Las Vegas.

W drugiej parze półfinału Pucharu Stanleya broniący trofeum Tampa Bay Lightning także remisują z New York Islanders 2-2.