3:0 z Argentyną! Polscy siatkarze o krok od półfinału Ligi Narodów

W meczu 13. kolejki Ligi Narodów siatkarzy Polska pokonała Argentynę 3:0. Podopieczni trenera Vitala Heynena odnieśli jedenaste zwycięstwo na turnieju w Rimini, umocnili się na drugim miejscu w tabeli i są o krok od awansu do półfinału.

Spotkanie od dobrych zagrywek rozpoczął Mateusz Bieniek (4:1). Polacy szybko uzyskali przewagę, którą utrzymywali na przestrzeni seta. Po ataku Kamila Semeniuka z drugiej linii prowadzili 16:12 na drugiej przerwie. Biało-czerwoni popełniali mniej błędów, mieli dobry rozkład w ataku i więcej zyskiwali zagrywką. Właśnie po serii dobrych serwisów Fabiana Drzyzgi odskoczyli rywalom (20:12). W końcówce Argentyna ogłosiła część strat, ale Polacy utrzymali przewagę. Punktowy blok przyniósł piłkę setową (24:19), a atak Karola Kłosa ze środka zamknął tę część meczu (25:21).

Druga odsłona była bardziej wyrównana od poprzedniej. Co prawda na początku minimalną zaliczkę uzyskali Polacy (8:6), ale rywale odrobili straty (11:11). Poprawili przyjęcie, lepiej prezentowali się w ataku, nie brakowało dłuższych wymian i przez pewien czas wynik oscylował wokół remisu. Kluczowe akcje tej partii wygrali jednak biało-czerwoni. Dwa ostatnie punkty przyniosły skuteczne ataki Semeniuka (25:22).

W trzeciej partii Polacy mieli punkt zaliczki na pierwszej przerwie (8:7), a tuż po niej asem serwisowym popisał się Michał Kubiak. Była to zapowiedź kolejnych dobrych zagrywek, bo punkty w tym elemencie dołożyli Bieniek (12:8) i Bartosz Kurek (14:9). To nakręcało grę reprezentacji Polski, która spokojnie zmierzała po zwycięstwo. Kubiak wywalczył piłkę meczową, a po chwili efektowny, potrójny blok zakończył to spotkanie (25:18).

Najwięcej punktów: Kamil Semeniuk (13), Bartosz Kurek (12), Michał Kubiak (10) – Polska; Federico Pereyra (10) – Argentyna. Polacy dominowali w polu zagrywki (7–1), byli skuteczniejsi w ataku i lepiej punktowali blokiem, choć nie był to kluczowy element w tym spotkaniu (3–1).

Polska – Argentyna 3:0 (25:21, 25:22, 25:18)

Polska: Fabian Drzyzga, Karol Kłos, Kamil Semeniuk, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek, Bartosz Kurek – Paweł Zatorski (libero) oraz Łukasz Kaczmarek, Grzegorz Łomacz. Trener: Vital Heynen.
Argentyna: Martin Ramos, Facundo Conte, Luciano De Cecco, Bruno Lima, Cristian Poglajen, Agustin Loser – Santiago Danani (libero) oraz Federico Pereyra, Nicolas Uriarte, Bruno Lima. Trener: Marcelo Mendez.