Tokio 2020: Allyson Felix jedzie na piąte igrzyska

Inne
Tokio 2020: Allyson Felix jedzie na piąte igrzyska
fot. PAP
Allyson Felix

Gwiazda amerykańskiej lekkoatletyki, 35-letnia Allyson Felix, zajmując drugie miejsce w biegu na 400 m w mistrzostwach USA, zapewniła sobie kwalifikację olimpijską. Występ w Tokio będzie jej piątym startem w igrzyskach.

Mająca w swoim dorobku dziewięć medali olimpijskich Felix ambitnie walczyła o miejsce w reprezentacji, dopingowana z trybun przez dwuipółletnią córeczkę Camryn. Jeszcze 50 metrów przed metą była na dalszej pozycji, ale nie poddała się i minęła linię mety na drugim miejscu w czasie 50,02. Zwyciężyła Quanera Hayes - 49,78 a trzecia była Wadeline Jonathas - 50,03. Wszystkie trzy znajdą miejsce w olimpijskiej ekipie USA.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zmiana warty? Malwina Kopron pokonała Anitę Włodarczyk

 

Utytułowana Amerykanka w dotychczasowych występach na igrzyskach zdobyła sześć złotych medali. W mistrzostwach świata na najwyższym stopniu podium stawała aż trzynastokrotnie.

 

Uczestnicy lekkoatletycznych mistrzostw kraju w Eugene, będących jednocześnie zawodami kwalifikacyjnymi do tokijskich igrzysk, prezentują bardzo wysoką formę. Sprinter Trayvon Bromell wygrał "setkę" - 9,80, Michael Cherry był najszybszy na 400 w czasie 44,07, a Rudy Winkler ustanowił rekord USA w rzucie młotem - 82,71.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie