Euro 2020: Chorwacja - Szkocja. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Jeżeli wicemistrzowie świata Chorwaci zremisują ze Szkocję w Glasgow, obie drużyny odpadną z turnieju. Natomiast ewentualny zwycięzca tego meczu będzie musiał liczyć na korzystne wyniki innych spotkań. Wydaje się jednak, że cztery punkty, zwłaszcza przy korzystnym bilansie bramek, powinny wystarczyć do awansu z trzeciego miejsca. Relacja na żywo z meczu Chorwacja - Szkocja na Polsatsport.pl.

Jeżeli w starciu Czechów z Anglikami nie padnie remis, a Chorwacji lub Szkocji wygrają swój mecz, to zwycięstwo może dać nawet drugą pozycję w grupie D.

 

Teoretycznie najsłabszą drużyną w tej stawce jest Szkocja, która na Euro awansowała dopiero po barażach. Tabela zdaje się potwierdzać te przewidywania, lecz ambitni Szkoci - choć nie zdobyli jeszcze gola (0:2 z Czechami, 0:0 z Anglią) - zbierają pochwały. Zwłaszcza za mecz z Anglią, który jest uznawany za jeden z najlepszych w dotychczasowym turnieju. Ponad 20 tys. widzów na Wembley obejrzało 18 czerwca znakomite widowisko.

 

Zobacz także: Kamil Glik mentorem kadry? Hajto do Dziekanowskiego: Nie wszyscy mają taką pewność siebie jak ty czy ja

 

Szkoci mają jednak duży kłopot. W poniedziałek poinformowano, że jeden z ich czołowych piłkarzy Billy Gilmour, bardzo chwalony za występ przeciwko Anglii, uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. To oznacza, że 20-letni zawodnik Chelsea rozpocznie teraz 10-dniową izolację i na pewno zabraknie go w rywalizacji z Chorwacją.

 

Kadra Szkocji miała problemy związane z COVID-19 również przed turniejem. Na początku czerwca pozytywne wyniki testów uzyskało siedmiu piłkarzy i dlatego nie mogli brać udziału w towarzyskich meczach przed Euro.

 

Relacja na żywo z meczu Chorwacja - Szkocja na Polsatsport.pl. Początek od godziny 21:00.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie