Euro 2020: Czechy - Anglia. Raheem Sterling znowu bohaterem! Anglicy wygrali grupę bez straty gola

Reprezentacja Anglii pokonała na Wembley Czechów 1:0 w ostatnim meczu grupowym Euro 2020. Jedynego gola strzelił Raheem Sterling. Dzięki tej wygranej "Synowie Albionu" zajęli pierwsze miejsce w grupie D. To oznacza, że swój mecz w 1/8 finału rozegrają na własnym stadionie.

W środowy wieczór Czesi i Anglicy walczyli o pierwsze miejsce w grupie D. Remis oznaczał, że to nasi sąsiedzi zajęliby pierwsze miejsce, dlatego to "Synowie Albionu" musieli ruszyć do ataku. Zwycięzca tej grupy zagrałby bowiem w 1/8 finału Euro 2020 na Wembley.

Od pierwszej minuty to Anglicy mieli lepsze sytuacje. Już na samym początku Raheem Sterling mógł zdobyć bramkę, jednak jego strzał nad bramkarzem zatrzymał się na słupku. Znacznie lepiej było kilka minut później, kiedy gracza Manchesteru City obsłużył Jack Grealish. Sterling znalazł się kilka metrów od bramki Czechów i uderzeniem głową posłał piłkę do siatki.

W kolejnych minutach lepsze szanse mieli Anglicy, jednak nie potrafili zamienić ich na kolejnego gola.

Druga połowa zdecydowanie rozczarowała. Anglicy mieli wszystko pod kontrolą, a Czesi nie potrafili stworzyć żadnej akcji pod bramką Jordana Pickforda. Wystarczy powiedzieć, że w drugiej części nie było żadnego celnego strzału! Dzięki tej wygranej podopieczni Garetha Southgate'a zajęli pierwsze miejsce w grupie D. Czesi zakończyli rywalizację na trzeciej pozycji.

Czechy - Anglia 0:1 (0:1)

Bramka: Sterling 12.

Czechy: Tomas Vaclik - Vladimir Coufal, Ondrej Celustka, Tomas Kalas, Jan Boril - Lukas Masopust (64. Adam Hlozek), Tomas Holes (84. Matej Vydra), Vladimir Darida (64. Alex Kral), Tomas Soucek, Jakub Jankto (46. Petr Sevcik) - Patrik Schick (76. Tomas Pekhart).

Anglia: Jordan Pickford - Kyle Walker, John Stones (79. Tyrone Mings), Harry Maguire, Luke Shaw - Bukayo Saka (84. Jadon Sancho), Kalvin Phillips, Jack Grealish (67. Jude Bellingham), Declan Rice (46. Jordan Henderson), Raheem Sterling (67. Marcus Rashford) - Harry Kane.

Żółta kartka: Boril.

Sędzia: Artur Soares Dias (Portugalia).